У місті над Тисою відбулося читання творів Олександра Гавроша

Поділитись

У Хустській районній бібліотеці відбувся конкурс на краще читання поезії і прози видатного закарпатського письменника Олександра Гавроша.

Народився письменник-журналіст у м. Ужгороді. Напрямок його творчості – це дитяча проза, драматургія. Він нагороджений за свою літературну діяльність багатьма преміями: «Коронація слова» (2007), «Коронація слова» (2008), «Книжка року-2008», «Коронація слова» (2011), «Шевченко-200», «Коронація слова» (2012), «Коронація слова» (2013).

Олександр Гаврош активно впроваджує в українську літературу закарпатські теми й популяризує народних героїв – силача Івана Фірцака, легендарного розбійника Пинтю. Так, Олександр Духнович, Адальберт Ерделі «повернулися»  в документальних книжках, п’єсах.

У конкурсі читців, присвяченому творчості О. Гавроша, взяли участь учні шкіл району. Найкращі читці – це Добош Іван, перше місце за читання поезії і прози (с. Стеблівка), друге місце у Плотникової Вікторії за виразне читання поезії (Крайниківська середня школа, учитель Густей Юрій),третє місце в Цьоки Івана (Крайниківська середня школа). Найкраще серед учнів прозу О. Гавроша читала учениця Біляк Катерина з Монастирецької середньої школи. Вона також нагороджена грамотою за перше місце.

За прекрасне і виразне декларування творів О. Гавроша учні від завідувачки районної бібліотеки Марії Орінчай отримали в подарунок призи й грамоти.

Наталка Ковач

Поділитись