Унікальний «Музей хліба» – на Хустщині (Фото)

Поділитись

Хто з мешканців Хустщини знає, що в нашому районі є унікальний Етнографічний «Музей Хліба»? На Закарпатті, до речі, таких музеїв лише два – у селі Новоселиця Міжгірського району і у нас, на Хустщині.
  Близько п’яти років тому відбулося відкриття музею, у якому розміщені незвичні експонати, яким ціни немає…

«Музей Хліба», який, безумовно, є окрасою Нанківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, був урочисто відкритий 14 травня 2014 року. У музеї красуються 324 експонати, серед яких хлібні вироби, безумовно, є родзинками. Тут і пишні та багаті короваї, паски, мелайник, піряник…

«Тепло своїх долонь і розуму, і серця я Україні милій віддаю…» — під таким сильним девізом відбувалося відкриття. Захід був настільки захопливим, хвилюючим і сильним, що всіх присутніх охоплювали емоції… Від талановитих виступів дітей під твори Шевченка у залі люди просто ридали…(Захід був приурочений ще й 200-річчю від дня народження великого Кобзаря).
Натхненником у цьому всьому була Юлія Миколаївна Прокопів, поціновувачка юних талантів Хустщини та їхній провідник увеликий і незбагненний світ…
Від того часу пройшло майже п’ять років, а»Музей Хліба» не втратив жодного свого екземпляру. Всі хлібні вироби вражають своєю свіжістю, неначе сьогодні приготовлені. А все тому, що музей був створений з любов’ю до людей, до рідної Хустщини і всієї України.
О. Горват

Поділитись