Хустські рятувальники нагадують правила безпеки при користуванні пічним опаленням

Поділитись

З настанням похолодання в ряді населених пунктів області застосовуються прилади пічного опалення. На жаль, через порушення громадянами правил пожежної безпеки при експлуатації печей часто виникають пожежі, люди продовжують гинути, втрачати своє житло й майно. Найбільше пожеж трапляється на початку опалювального сезону, коли після довгої перерви не всі димарі та печі готові до навантаження.

Чимало людей гріються взимку біля батарей центрального опалення, вважаючи печі пережитком минулого, але для багатьох вони — щоденна реальність. Особливо небезпечно, коли пічним опаленням користуються люди похилого віку, самотні пенсіонери, інваліди, що лишилися без опіки дітей і не мають коштів, аби підвести газ до оселі. Саме в їхніх помешканнях найчастіше стаються пожежі, адже добитися, щоб піч завжди перебувала у бездоганному стані, дуже клопітно й важко. У зв’язку з цим хочемо нагадати основні норми заборони при експлуатації печей.

Забороняється:

  1. Розпалювати опалювальні печі легкозаймистими та горючими рідинами, залишати печі, в яких горить вогонь, без нагляду, доручати розпалювати печі та нагляд за ними дітям.
  2. Розташовувати меблі, шафи та інше обладнання біля печей, відстань має становити не менше, як 0,7 м, від топкових отворів – не менше, як 1,25 м.
  3. Проводити топлення печей дровами, довжина яких перевищує розміри топки.
  4. Сушити та зберігати на поверхні нагрівання опалювальних печей горючі предмети.
  5. Використовувати для обігріву несправні опалювальні печі.
  6. Закривати піддувало опалювальної печі,коли там ще горить вугілля або є жар, категорично забороняється — це може призвести до отруєння чадним газом.
  7. Влаштовувати в якості димової труби металеві та азбестові труби, виносити та викидати гаряче вугілля ближче, ніж 15 метрів від будівель, повідомили «Нарцисову Долину» з Хустського МРВ УДСНС України у Закарпатській області .

Поділитись