Житлові субсидії: нові роз’яснення закарпатцям

Поділитись

Перед початком опалювального сезону питання оформлення субсидій особливо актуальне. Подаємо роз’яснення щодо типових ситуацій від департаменту інформації та комунікацій із громадськістю Секретаріату Кабміну.
Чи зберігається субсидія у працюючих пенсіонерів?
– Часто пенсіонерів вводять в оману, кажучи, що субсидію заберуть, якщо вони працевлаштуються. Міністр соціальної політики України Андрій Рева каже: єдиний критерій для розрахунку розміру субсидії є дохід людини. Тому працюючі пенсіонери мають право на субсидію на основі пенсії і заробітної плати. Тим, хто перестав працювати, беруть до уваги розмір місячної пенсії за місяць, що передує зверненню за субсидією.
Якщо пенсіонер перестав працювати, йому потрібно протягом місяця з декларацією звернутися в управління соцзахисту, і допомогу перерахують із урахуванням лише одного доходу – пенсії.
Чи зберігається право оформити субсидію не на всіх прописаних, а лише тих, хто фактично проживає в тещі, якщо її зять купив машину?
– Якщо теща подає документи на комісію з питань призначення житлових субсидій із проханням надати їй допомогу не на всіх прописаних, а лише тих, хто фактично проживає, то комісії при райдержадміністраціях та виконкомах міських рад повинні справедливо підходити до справи. Тобто якщо зять фактично проживає далеко від тещі, а вона потребує допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг, то, безумовно, субсидію їй повинні призначити без урахування доходів зятя.
Чи впливає кешбек від банку й депозит на отримання субсидії?
– Ні депозити в банку, ні відсотки від них, ані кешбек не впливають на розрахунок розміру субсидії. А от виграш в лотерею чи переказ із-за кордону, що перевищує 50 тис. грн, трактуватиметься органами соцзахисту населення як дохід та братиметься до уваги під час розрахунку розміру субсидії.
Чи зберігається право на субсидію в осіб, що перебували за кордоном більш ніж 60 днів?
– Сам факт перебування за кордоном не є підставою відмовляти в субсидії якщо людина:
• отримує в Україні пенсію чи інші офіційні доходи, такі, як стипендія, допомога при народженні дитини;
• перебуває на лікуванні, навчанні чи у відрядженні;
• декларує в Україні доходи і сплачує ЄСВ. Останнє стосується заробітчан, які вправі задекларувати в Україні свої заробітки, сплатити ЄСВ, і отримати субсидію.
Також є випадки, коли громадяни України працюють за кордоном офіційно і сплачують там ЄСВ. За посиланням https://www.msp.gov.ua/content/pensii-gromadyanam.html знайдете перелік країн, з якими в України є угоди у сфері соцзабезпечення та пенсійного страхування. Тому, якщо громадянин сплачує ЄСВ за кордоном і підтверджує це документально, субсидію в Україні домогосподарство, де він зареєстрований, має право отримати на загальних підставах.
Чи потрібно в декларації відображати свій дохід у цифрах?
– У розділі 3 декларації про доходи у жовтні ц. р. вказуються лише відомості про види та суми доходів, інформація про які відсутня в Держреєстрі фізичних осіб – платників податків та реєстрі застрахованих осіб Держреєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування за І – ІІ квартали 2018 року. Зокрема це може бути дохід від здачі молока, квартири в оренду, від фрілансу, чи заробітки за кордоном.
Заробітну плату, пенсію та соціальні виплати відображати не потрібно. Цю інформацію управління соціального захисту населення верифікує самостійно.
Чи мають право на субсидію на загальних умовах ті громадяни, які здають в оренду пай?
– Громадяни, які отримують доходи від паю, вважаються самозайнятими, тобто вони не є безробітними. Тому для оформлення субсидії їм достатньо задекларувати свій дохід від паю і сплатити ЄСВ.

Джерело http://www.khustnews.in.ua/novini/zakarpattya/32932-zhitlov-subsidyi-nov-rozyasnennya-zakarpatcyam.html

Поділитись