Весело та солодко: у Хусті стартував фестиваль меду та вина «Срібні джерела» (Фото)

Поділитись

DSC00348-e153949874824513 жовтня у центрі міста над Тисою стартував уже традиційний для осені фестиваль меду та вина “Срібні джерела”.

Започаткований чотири роки тому фест скликав до третьої столиці України кращих пасічників та виноробів Закарпаття, а також гостей із Львівщини, Івано-Франківщини, Полтавщини та Тернопільщини.

Організаторами свята виступили ГО “Хустська районна спілка пасічників “Нарцис” та Хустська міська рада, зокрема управління культури, молоді та спорту Хустської міської ради.

“Бджолярство і виноробство – давні галузі господарства, якими на Закарпатті займалися споконвіків. Можна навіть сказати, що вони закладені у наших генах. Фестиваль покликаний представити широкий асортимент продукції виноробства й бджільництва, популяризувати ці дарунки природи, однак звернути увагу й на проблеми у галузях”,  – зазначив співорганізатор фестивалю, голова ГО “Хустська районна спілка пасічників “Нарцис”  Віктор Папп.

Уже першого дня фестиваль зібрав чимало відвідувачів. Хустяни та гості міста активно дегустували вина, ексклюзивні напої від закарпатських газдів, обирали продукцію бджільництва. А її тут було на будь-який смак і потребу: мед різного виду, прополіс, пилок, збрус, маточне молочко, медовуха, віск та свічки з нього, стільники й навіть медове мило.

Свою продукцію представляли цілими родинами. Так, Михайло Дівинець із хустського Велятина займається бджолярством більше 20 років. Каже, це родинна справа, що передалася у спадок від діда. За його спостереженнями, на цьогорічному ярмарку найбільше користується попитом збрус, мед з акації й різнотрав`я.

“Я бджоляр у другому поколінні. Різне бувало в житті, але “медову нитку” на собі не перервав. Наразі маю понад 150 сімей бджіл, три пасіки. Допомагає дружина. Зауважу, що мій батько у свої 83 роки теж має пасіку з 50 сімей, сам обслуговує і радіє з того, що ще має сили займатися справою усього життя”.

Вразив на фестивалі й широкий асортимент вишуканих сортів вин. Здебільшого “сонячні напої” представляють закарпатські  господарі. Приміром, винороб Віталій Муска із с.Минай Ужгородського району має виноградники на Берегівщині, звідки сам родом. Каже, ще змалку допомагав дідусеві робити вино, тому й не дивно, що в дорослому віці занявся саме виноробством. Зауважує: справа потребує працьовитих рук і, звісно, любові. Недарма є вислів:” Вино любить сонце і тінь ґазди, який кожен день за ним наглядає” .

Також на святі можна було придбати смачний сир, який чудово поєднується з винними напоями, скуштувати домашні смаколики і, звичайно ж, купити різні сувеніри та подарунки для друзів і близьких. І все це у супроводі чудових виступів від місцевих талантів.

Завтра ж фестиваль знову чекає на відвідувачів, а його кульмінацією стане церемонія нагородження у номінаціях “Кращий пасічник” та “Кращий винороб”. Розважатиме хустян та гостей міста заслужений народний ансамбль пісні і танцю України “Дарничанка” з Києва.

DSC00289

DSC00353

DSC00338

DSC00323

DSC00285

DSC00282

DSC00267

DSC00265

DSC00261

DSC00321-e1539498675938

DSC00357-e1539498815293

DSC00348-e1539498748245

Богдана КЛЕКНЕР, «Карпатський об’єктив»

Поділитись