У Горінчові на Петра і Павла відзначили День села

Поділитись

Традиційно 12 липня на церковне свято Петра і Павла, горінчівці відзначають День рідного села. Спочатку святкування мало назву «Петрівські гуляння» та за останні роки було перейменовано на «Живу казкарську традицію», оскільки Горінчово здавна було відоме багатьма талановитими казкарями. У селі й зараз проживає немало казкарів, поетів та прозаїків, які на святкуванні читали свої твори.

Учасники «Верховинської плеяди» на святі

Відкрив свято голова сільської ради Горінчова Михайло Григанич, який побажав односільчанам збереження  традицій, які є в селі. Їх започаткував Андрій Калин, який випустив книжку «Казки одного села», що вийшла з друку 1979 року в місті Ужгороді. У місцевій школі відведено куток, де відображено життя та діяльність казкаря. Після було надано слово заступнику голови Хустської РДА Михайлу Поповичу та заступнику голови Хустської райради Михайлу Калиничу, які нагородили почесними грамотами окремих мешканців Горінчева.

Відрадно, що вперше на сцені «ожила» казка члена літературно-мистецької спілки «Верховинська плеяда» казкаря Володимира Петрішка («Про бідного коваля і нічну незнайомку»), а також «заговорили» устами гуртківців поезії пана Володимира про рідний край. В активі казкаря є ще більше десяти казок, над якими ще потрібно багато працювати, щоб донести до широкого читача, віднайти художника-ілюстратора для оформлення їх і надрукувати окремою книгою. Також було надано слово ветерану Івану Вурсті, який не лише пише вірші, а й захоплюється живописом.  Його можна часто побачити  біля річки Ріка з мольбертом і пензлем у руках.

Учні Горінчівської ЗОШ І-ІІІ ступенів виконують інсценізацію казки

Зі словами привітань звернулися до мешканців «казкового» села голова «Верховинської плеяди» поет Василь Білич, театрознавець і режисер Василь Андрійцьо, письменниця, драматург Олеся Чепелюк.

Особливою родзинкою свята стали театральні постановки дитячого драмгуртка, які підготували працівники сільського Будинку культури (Кавка Наталя, Кавка) Оксана) за мотивами народних казок, гуморесок, мініатюр.

Всі учасники традиційного свята відзначили, що з роками фестиваль набирає все більших обертів, цьому сприяють талановиті люди Горінчева, що оберігають традиції свого села. Діти мали можливість розважитися на різних атракціонах. Свято продовжувалося до пізнього вечора.

Василь Деяк

Поділитись