У Хусті пройшов літературний пікнік на березі Тиси

Поділитись

Життя настільки різноманітне і бурхливе , багате на несподіванки та сюрпризи ,що переважна більшість людей перестає дивуватись всім цим проявам, байдужіє. Та попри це є люди, які своїм запалом, енергією, бажанням здатні пробивати стіни людської байдужості, вміють запалювати інші серця та розтоплювати лід у замерзлих душах…

У червні цього року на черговому зібранні ЛМО «Верховинська плеяда» заступник голови об’єднання і керівник студії «Літературна майстерня» Олеся Чепелюк (драматург і поетеса) внесла на розгляд ідею про проведення у Хусті літературного пікніка на Тисі. Ідея викликала як позитив серед літераторів, так і негативні відгуки, але в цілому була прийнята. Організацію літературного пікніка було доручено Олесі Чепелюк . Підкласти свої плечі обіцяло молодіжне об’єднання «Омут».

Якщо бути відвертим і чесним, то аналогів такого заходу до суботнього вечора (29.07 ) в Закарпатті або на теренах Західної України ще не було. Слід віддати належне моєму заступнику (я гордий і щасливий тим, що вона розкрила ще один свій талант – доброго і відповідального організатора). Справилася вона із своєю місією на відмінно!

Літературний пікнік під назвою «Літо.о.Тиса» відбувся. Можна сказати, що завдання навіть перевиконано, адже окрім літератури (в основному поезія), гості і присутні змогли насолодитись бардівською піснею і оцінити, як на мій погляд і смак, чудові художні роботи Мар’яни Сливки ,яка вперше представила широкому загалу свої картини. Із  дебютом Вас, пані Мар’яно!

На літературному пікніку діяла книжкова виставка (люб’язно надана Хустською центральною міською бібліотекою) видань про м. Хуст та Хустщину, авторські твори членів літературно мистецького об’єднання «Верховинська плеяда». Приємним фактом було і те , що на зустріч завітав сам укладач книг «Хуст у старовинній листівці», «Хуст -925» п. Михайло Бізонич із внуками.

ВІП гостями на літературному пікніку були відомий і талановитий письменник Олександр Гаврош та журналістка і завідувач Закарпатської обласної дитячої бібліотеки п. Іванка Когутич. Модератором літературного пікніка виступила п. Олеся Чепелюк.

Після ознайомлення із літературною виставкою та картинами Мар’яни Сливки розпочалися літературні читання літераторів молодого покоління (представників об’єднання «Омут») – надзвичайно емоційні і ,подекуди, відверті (аж занадто) молоді поети, ніби плакали від безвиході, повторюючи футуристичний напрям у літературі 20-х років минулого століття. Пошуки себе у неоімпресіонізмі (напряму літератури і мистецтва ХІХ століття) справляли на присутніх неоднозначні враження. Після виступів молодих літераторів – Алі Ціховської, Неллі Клованич , Валерії Вайнраух, Юрка із Буштина під псевдонімом Vikradenij, Томаша Деяка із Ужгорода, слово взяли більш досвідчені представники класичної поезії із «Верховинської плеяди» Василь Білич, Олена Шарга-Яцканич, Наталія Цифра (директор Велятинської ЗОШ); Василь Горват, Іван Говбан, Світлана Тарнавська – гості Виноградівського літоб’єднання «LITERRA». Вони подали призму світоглядного сприйняття різних за тематикою і жанром поезій – від кохання до філософії.

Приглушений плескіт срібних хвиль Тиси під ніжно-багряним заходом Сонця, наче злилися із акордами гітар бардів Вікторії Сливки із Хуста та переселенця із окупованого Криму, а зараз мешканця Свалявщини Олександра Поршнєва.

Потім присутні (в т.ч. і відпочивальники-туристи) насолоджувались ніжним і неповторно-чарівним голосом Ані Шміляк із Ужгорода (до речі учасниця проекту «Голос країни»!) у музичному супроводі Томаша Деяка (гурт «FORELLE» м. Ужгород ), що додало літературному пікніку яскравості, шарму і самобутності.

Потім було обговорення і виступи присутніх. Своє захоплення заходом, який відбувся цього вечора на Тисі, висловили Велятинський сільський голова Жанна Микитюк, директор спортивної школи і член ЛМО «Верховинська плеяда» Василь Деяк, журналістка Іванка Когутич, журналіст (поет) «Новини Закарпаття» Василь Горват і, звичайно, письменник Олександр Гаврош.

Але що  за пікнік без вогнища і без частування. Всі учасники і присутні були приємно здивовані смаком Хустського бограча, який приготувало подружжя Тарканій Олена та Дмитро, їх зять Микола Чепелюк. Епогеєм частувань стала велятинська дзяма, яку теж приготувало подружжя Тарканій, за що їм окремий респект! Спасибі Вам, п.Олено і п. Дмитро, п.Миколо, за той клопіт, що взяли на себе і впоралися достойно, як і Ваша чудова донька і дружина Олеся!

Окреме слово подяки за надану допомогу шановному і знаному меценату і добродійнику п. Йосипу Браєру. Благословенна Хустська земля, що дає світу таких людей.

Наступного дня, у неділю, гості літературного пікніка відвідали Хустський краєзнавчий музей, ознайомилися із окремими архітектурними пам’ятками та оновленим центром міста .

Без перебільшення – літературний пікнік удався! З цього приводу висловили пропозиції зробити літературний пікнік постійним, вдосконалюючи окремі питання і розширюючи географічні межі учасників.

Василь Білич, голова літературно-мистецького об’єднання «Верховинська плеяда», член ВГО «Письменники Бойківщини»,

фото Василя Деяка, члена літературно-мистецького об’єднання «Верховинська плеяда»

Поділитись