В оздоровчому закладі «Шаяни» відкрито третю зміну

Поділитись

Нещодавно  урочисто була відкрита третя зміна оздоровчого закладу «Шаяни» (колишній «Колосок», с. Ракош). У попередніх двох змінах відпочило вже 400 дітей. Під час третьої зміни також мають змогу відпочити 200 дітей із Києва та Київської області, декілька дітей із Хустщини.

Перший загін звітує про готовність до початку зміни

Привітати дітей прийшли поважні гості: селищний голова Вишкова Ярослав Гайович, начальник прикордонної застави села Ракош старший лейтенант Євген Ахутін, автор цих рядків, майстер лісу Юрій Бабич. Діти, які поділені на 6 загонів, вишикувалися на святковій лінійці. На  початку лінійки прозвучав Державний Гімн та було піднято Державний Прапор України. Право підняти його було надано переможцям туристичного походу Денису Дубасу та Дарині Толстих. Привітав присутніх на лінійці директор товариства «Шаяни» Степан Тегза. Потім виступив Вишківський селищний голова Ярослав Гайович, старший лейтенант Євген Ахутін, директор Хустської ДЮСШ Василь Деяк. Василь Деяк подарував кубок, грамоти та медалі для проведення спортивних змагань «Літо – пора спортивна». Отець Василій із місцевої церкви освятив дітей та проспівав молитву та многая літа для учасників третьої зміни. Начальником табору всі три зміни є Володимир Фінюк, який колись починав інструктором у  таборі «Колосок».

 Частування смачним обідом

Після привітань загони виступили перед гостями і сповістили про свою готовність до початку зміни. Кожний загін представив свою назву, девіз та продемонстрував свій танець, підготовлений за декілька днів перебування у таборі. Після цього оздоровчу зміну закладу «Шаяни» було оголошено відкритою.

Отець Василій освячує дітей у таборі

За період перебування у таборі діти мають змогу взяти участь у туристичному поході на гору Гостра, що на окраїні села Ракош, відвідати прикордонну заставу, село Горінчево, де розміщена буйволяча ферма, скуштувати буйволяче молоко,  відвідати оленячу ферму на околиці села Іза, побувати у м. Хуст, відвідати краєзнавчий музей та міську картинну галерею, піднятися на Замкову гору в Хусті та оглядати руїни Хустського замку, звідки можна побачити все  місто та його околиці. Кожен день із Шаяна дітям підвозять свіжу мінеральну шаянську воду, організовано п’ятиразове харчування. У таборі відпочинку є басейн розміром 6 на 10 метрів, де кожен день діти можуть плавати. Проводиться також конкурс малюнка на асфальті, випуск стінних газет. Поряд із цим організовують спортивні змагання з футболу, волейболу, баскетболу та ручного м’яча. Ансамбль народних інструментів під керівництвом Олександра Анишинця кожній зміні дає концерт. Для кожної зміни  дискотека ввечері. Ще запланована четверта зміна для юних футболістів із Київської області. Дуже шкода, що талановиті діти, діти учасників АТО та діти з неповних сімей Хустщини не мають змоги відпочити у даному таборі.

Василь Деяк

Поділитись