Чому на Хустщині переобрали голову райради?

Поділитись

Днями Хустська районна рада отримала нового голову. З боєм із взаємними звинуваченнями, але маленька політична ре  волюція на Хустщині таки відбулася. Чому так сталося і що передувало такому рішенню районних депутатів, з’ясовувала «Нарцисова Долина».

Конфлікт усередині депутатського середовища Хустської райради розпочався з того, що Олександр Пацкан, очевидно, відчуваючи, що йому планують зробити такий собі імпічмент районного масштабу, відмовився скликати засідання ради. Відтак дав закриту прес-конференцію, яка обурила багатьох депутатів тієї ж ради. Депутати, які вимагали позачергового засідання, аргументували це тим, що у районі без грошей залишається значна частина працівників освіти, тому рада має зібратися і спробувати вирішити це питання.

До того на ресурсах, які належать Віктору Балозі, та у мережі «Фейсбук» від людей, наближених до трикутника Пацкан-Губаль-Балога стали поширюватися страшилки про захоплення влади на Хустщині одним нардепом та його оточенням. Ситуація загострювалася з кожним днем і стала настільки конфліктною, що депутати райради почали спілкуватися зі своїм головою через соцмережі. Відтак на офіційній сторінці Хустської РДА у мережі Інтернет (оскільки доступу до сторінки райради не було), опублікували відкритий лист до тодішнього ще голови ради пана Пацкана. Додамо, що «Нарцисовій Долині» теж уже вкотре не вдалося поспілкуватися на цю, як і на інші теми з екс-головою райради.Власне з цього листа і випливають основні причини перевороту на Хустщині. Пропонуємо читачам текст звернення без змін:

«Шановний Олександре Михайловичу! Ми, депутати  Хустської районної ради VII скликання, прикро вражені Вашим вчинком 27 липня поточного року і як депутата, і як голови районної ради, якого ми спільно обирали на цю посаду два роки тому, віддавши за Вас свої голоси і довіривши очолювати районну раду.

Не пропустивши нас, групу депутатів районної ради, Ваших колег, на анонсовану Вами ж прес-конференцію, куди запрошували всіх бажаючих, і закрившись від колег — депутатів у службовому кабінеті, Ви тим самим остаточно втратили в нас довіру, як голова районної ради, і крім того, нанесли нам як депутатам районної ради образу. Адже приміщення Хустської районної ради, його кабінети, зали засідань, апарат і технічні засоби, в тому числі веб-портал Хустської районної ради, призначені для організації роботи ради та всіх 36 обраних депутатів і ніким не можуть бути приватизовані.

Ми, як депутати, хотіли на анонсованій Вами прес-конференції просто почути Вашу позицію по окремих питаннях і, можливо, в чомусь підтримати або висловити своє бачення. Однак після такого Вашого вчинку, ми хочемо поставити Вам запитання, в тому числі ті, які не думали ставити в присутності мас-медіа, і просимо через сторінки у Facebooк або офіційний веб-портал Хустської районної ради дати прямі та чесні відповіді.

Шановний Олександре Михайловичу, чи доводилось Вам порушувати бюджетне законодавство, будучи на посаді першого заступника голови райдержадміністрації ? Якщо ні, то як зрозуміти Вашу сьогоднішню позицію як голови районної ради, яка спонукає до подібного фінансове управління райдержадміністрації ?

Шановний Олександре Михайловичу, поняття «рада», очевидно, походить від синоніму «радитись». Наскільки у своїй роботі як голова районної ради перед прийняттям тих чи інших важливих рішень Ви радитесь із депутатським корпусом, враховуєте думки всіх депутатів і шукаєте шляхи компромісу?

Шановний Олександре Михайловичу, Ви, голова районної ради та голова райдержадміністрації Н.Павлій представляєте сьогодні на Хустщині пропрезидентську політичну силу – Блок БПП «Солідарність», яка й у Верховній Раді і на рівні Президента України спільними зусиллями намагається зробити все для розвитку нашої держави. Чому тоді на рівні району Ви не знаходите з представниками державних органів влади спільної мови ? Можливо, це власні амбіції чи нерозумні поради Вам з боку політичних опонентів?

Шановний Олександре Михайловичу, яку роботу проведено Вами та очолюваною Вами районною радою в напрямку здійснення адміністративно-територіальної реформи та створення об’єднаних територіальних громад у Хустському районі ? Чи ініціювали Ви та чи проводили, можливо, якісь «круглі столи», семінари, наради з цих питань?

Олександре Михайловичу, Вас важко знайти на своєму робочому місці. Чи вважаєте Ви припустимим отримувати пристойну заробітну плату із районного бюджету за рахунок платників податків Хустщини та не відпрацьовувати її?

Депутати Хустської районної ради VII скликання».

Після цього, депутати самотужки ініціювали засідання чергової сесії, на якому, окрім усього, винесли питання про недовіру Олександру Пацкану. Питання набрало потрібну для легітимності кількість голосів. У цей час Олександр Пацкан із прибічниками, замість того, аби бути присутніми на сесії, на яку їх запросили, аби пояснити колегам свою позицію і переконати їх змінити свій намір, ходив в Ужгороді кабінетами прокуратури, СБУ і міліції, розказуючи, що «група невідомих під організацією депутатів та за участі керівництва РДА захопила приміщення сесійної зали райради для проведення псевдо сесії.

Але ж невідомих, які «захоплювали» приміщення у залі, фактично, не було. Були лише депутати районної ради, журналісти та жителі району, які завжди цікавляться ходом засідання. На відео й фото тієї сесії не видно жодних охоронців на дверях чи якихось людей зі зброєю у руках, які захоплюють раду. Тому, очевидно, таке формулювання заяви Олександра Пацкана було викликане відчаєм йусвідомленням, що крісло голови райради, фактично, для нього вже втрачене.

Депутати ж тим часом, зібравши кворум, провели 29 липня друге пленарне засідання 8-ї сесії Хустської районної ради VII скликання, на якому було обрано нове керівництво райради. У голосуванні взяли участь 25 із 36 депутатів райради. Тож головою Хустської районної ради було обрано представника «Єдиного Центру» Юрія Іванча (24 голоси «за»), заступником – представника Радикальної партії Олега Ляшка Михайла Калинича (23 голоси «за» і 1 – «не підтримую жодного кандидата»). Також із депутатів було створено тимчасову комісію з питань передачі майна новому керівництву райради.

Редакція

Поділитись