Згідно з новою медичною реформою, диспетчер служби «103» зможе відмовити хустянам у неекстрених викликах

Поділитись

Останнім часом жителі Хустщини активно обговорюють зміни в медичній реформі. Цього разу в них викликали неабияке занепокоєння новини інтернет-ЗМІ про те, що швидка допомога відмовить у виклику, якщо у людини судоми, кровотеча, високий тиск тощо. Що саме чекати хустянам та хто прийде до пацієнта, намагалася дізнатися наша кореспондент.

Тепер послуги “швидкої” діятимуть за новими правилами. Зокрема, швидка медична допомога обслуговуватиме далеко не кожен виклик: диспетчер має право відмовити пацієнту, якщо його випадок – неекстрений. Підвищена температура, високий тиск, головний біль, запаморочення, слабкість, біль у суглобах, попереку, больовий синдром в онкохворих, загострення хронічних хвороб, алкогольний, наркотичний, токсичний синдром відміни(ломка) – це той перелік симптомів, на які «швидка» не приїде. Що ж робити таким хворим? З цими питаннями звертаємося до начальника Хустської станції екстреної допомоги Василя Кавки. Він заспокоює – ніхто не залишиться без допомоги. Якщо виклик віднесуть до неекстрених, тоді диспетчер дасть рекомендації про те, до кого звернутись, або повідомляє сімейного лікаря про хворого і той прийде на огляд.

— Кожна людина, яка потребує допомоги, має право на дзвінок «103». Диспетчер приймає виклик і визначає, до якого типу цей виклик віднести: до екстрених чи неекстрених. Опісля вирішує відправляти бригаду «швидкої» до хворого чи ні. У тому випадку, якщо виклик віднесли до неекстрених, пацієнт теж не залишиться на самоті зі своєю хворобою. До нього відправлять сімейного лікаря, — інформує Василь Іванович.

Варто зазначити, що диспетчер, який приймає виклики, діє суто по протоколу. А поки жителі, хто ще цього не зробив, складають договори з сімейними лікарями, «швидка» працює у звичному режимі.

— Я як їздив на виклики, так і буду це робити. Просто вони стануть більш серйозними і більш рідкісними. А от населення саме не зможе впоратися зі своїм здоров’ям, якщо не буде відповідної роботи з боку сімейного лікаря. На нас буде покладено основне — госпіталізація, частина ж інших наших обов‘язків буде перекладена на сімейних лікарів, — наголошує один з лікарів «швидкої».

До слова, до екстрених належать звернення стосовно пацієнта, який перебуває у невідкладному стані. Тобто коли людина знепритомніла, у неї виникли судоми, раптові розлади дихання, раптовий біль у ділянці серця, блювання кров’ю, гострий біль у черевній порожнині, зовнішня кровотеча, ознаки гострих інфекційних хвороб, гострі психічні розлади, які можуть загрожувати чиємусь життю і здоров’ю. Також бригада швидкої медичної допомоги виїде до травмованого пацієнта (поранення, переломи, вивихи, опіки, важкі забої, травми голови), ураженого електричним струмом, блискавкою, із тепловим ударом чи переохолодженням, асфіксією (утоплення, потрапляння сторонніх предметів у дихальні шляхи), отруєннями, укусами тварин, змій, павуків тощо, з порушенням нормального перебігу вагітності (передчасні пологи, кровотеча).

Анна Перец

Поділитись