У Хустському районі пройшов фестиваль коляди «Вертеп-2018» (Фото)

Поділитись

Чудова традиція колядування на Хустщині шанується по-особливому. Колядка, яка лунає під час новорічно-різдвяних свят – символізує народження Ісуса Христа, дарує всім нам радість і святковий настрій. Здебільшого першими з колядою до наших домівок приходять діти. Та ми із захопленням чекаємо і на колядницькі традиційні вертепи, які ходять із хати до хати і прославляють новонародженого Спасителя.

Уже доброю традицією на Хустщині у період новорічно-різдвяних свят стало проведення фестивалю вертепів, під час якого кожен населений пункт району презентує свої традиції коляди. Зазвичай дійовими особами у таких вертепах виступають пастушки, ангел, дід та ін. Учасники «живих» вертепів розповідають вірші, жартують та колядують.

Цьогорічний фестиваль «Вертеп-2018» розпочався спільною колядницькою ходою всіх учасників дійства від римо-католицьокого костьолу Святої Анни по вулиці Карпатської Січі до майдану Незалежності, де на центральній площі міста над Тисою майже цілий день звучала коляда. Відзначимо, що свято зібрало навколо себе немало глядачів, які аплодували учасникам фесту та колядували разом із ними.

Усіх присутніх на святкуванні щиро привітав і заступник голови районної ради Михайло Калинич: «Різдво Христове – народження надії на спасіння, надії на мир, надії на справедливість. Різдво – свято тепла та родинного затишку. Це радісний день, який віщує про народження Сина Божого. Час, коли в домі пахне смачними стравами і ялинкою, а на вулицях лунають колядки. Тому бажаю Вашим сім`ям Божої ласки, миру, затишку, достатку та злагоди!»

З року в рік фестиваль вертепів на Хустщині набуває все більшої популярності, до участі в ньому долучається все більше молоді. Святкування даного фестивалю дає можливість показати багатогранність культури та духовності нашого краю. Варто відзначити і чудовий святковий колорит, бо ж більшість присутніх на фесті були одягнуті в національний український одяг.

Сьогоднішній фестиваль подарував веселий настрій усім, хто проходив повз центральну площу міста над Тисою. Безумовно, що для всіх, хто взяв участь у фесті – цьогорічні різдвяні свята будуть просто незабутніми! Бо ж дух цього прекрасного свята відображається насамперед у коляді, яка несе мир і радість у наше життя.

Джерело http://www.khustnews.in.ua/novini/khustschina/25488-u-hustskomu-rayon-proyshov-festival-kolyadi-vertep-2018-foto.html

Поділитись