У Хусті запідозрили у спотворенні виборів кандидата від «Справедливості»

Поділитись

У Хусті затримали чоловіка, який виносив бюлетені із дільниці для «каруселі», повідомляє журналіст Віталій Глагола у своєму Телеграм-каналі.

Тепер зловмиснику «світить» до 2 років позбавлення волі. Якщо виявиться, що член ДВК у «схемі» — йому загрожує від 2 до 5 років позбавлення волі.

«Карусель» є сленговим терміном, який «використовується у практиці виборчого права для позначення технології фальсифікації результатів виборів шляхом здійснення підкупу виборців біля виборчої дільниці за круговим принципом».

Суть технології: виборець виносить із приміщення виборчої дільниці свій незаповнений бюлетень і віддає його старшому виконавцеві шахрайської групи.

Далі на цьому бюлетені ставиться позначка за потрібного кандидата, і в такому вигляді бюлетень передається наступному з учасників «каруселі».

Цей учасник, прийшовши на дільницю, ховає виданий йому незаповнений бюлетень, а до урни кидає бюлетень із попередньо поставленою відповідною позначкою. Незаповнений бюлетень після виходу з дільниці передається старшому групи, і далі «карусель» прокручується потрібну кількість разів.

Саме це порушення вже зафіксовано на виборчій дільниці в м. Хуст, що знаходиться в ЗОШ №5.

Правоохоронці затримали правопорушників. Один з них — Матишин Володимир, житель м. Хуст 1967 року народження. У своїх свідченнях чоловік посилається на кандидата в депутати на прізвище Снітар, який балотується від партії «Справедливість».

Цю партію під вибори взяв чинний мер м. Хуст — Володимир Кащук.

Відкрито кримінальне провадження, чоловіка відправлено до відділу поліції. Попереду суду та умовне, або реальне позбавлення волі.

Виїздом правоохоронців до ДВК 210794, встановлено, що такий собі Матишин Володимир Васильович 1967 року народження, після отримання 4 бюлетенів намагався винести їх за межі виборчої дільниці.

Поділитись