Степан Деркач фінансував і прикривав любовні VIP-перельоти Миколи Рудьковського

Поділитись

26 травня 2010 року запам’яталося як ганебний день в новітній історії України, коли за масштабні розтрати державних коштів на любовні  VIP-перельоти світом та за зловживання службовим становищем, замість покарання колишнього Міністра транспорту і зв’язку України Миколу Рудьковського суд визнав невинним. Тоді до цього зухвальства, а пізніше до «відбілення» Рудьковського долучився і наш земляк, меценат та народний активіст Степан Деркач.

            Нагадаємо, що колишній Міністр транспорту в уряді Віктора Януковича звинувачувався за пунктом 5 статті 191 Кримінального кодексу України — «привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою». Йому загрожувало від 7 до 12 років ув’язнення. Ішлося про  польоти Рудьковського з міс Україна-всесвіт Олександрою Ніколаєнко до Парижа, Токіо та Гаваїв.

            Фінансувала любовні перельоти екс-міністра Служба міжнародних автоперевезень (СМАП), яку тоді очолював Анатолій Ткаченко. Примітно, що на час здійснення згаданих польотів за державний кошт, СМАПом тимчасово керував заступник Ткаченка, хустянин Степан Деркач. Саме він підписував документи про фінансування елітних перельотів свого бізнес-партнера і шефа Миколи Рудьковського.  

 «Вранці 10 червня 2007 року ми з родиною полетіли на відпочинок до Греції. До 20-го числа в мене була запланована відпустка, і обов’язки директора підприємства залишився виконувати мій перший заступник Степан Деркач. У момент від’їзду і тривалий час після нього я не знав про те, що міністр поїде в Париж», — розповів суду Ткаченко.

За його словами, про переліт Київ-Париж-Київ він уперше почув 27 червня 2007 року. Гендиректору СМАП подзвонила «якась жінка», що представилася Ларисою. Вона повідомила, що діє за дорученням Рудьковського, і сказала, що потрібно оплатити чартерний рейс, «яким керівництво Мінтрансу прибуло до Парижу й назад».

«Я відповів, що розберуся в цьому питанні, і викликав Деркача, який мене заміняв під час моєї відпустки. Він підтвердив, що таке відрядження було, і показав лист Мінтрансу від 11 червня, у якому було дано наказ вжити заходів для забезпечення перельоту», — розповів Ткаченко. Він відзначив, що на листі вже були резолюція Деркача і підпис головного бухгалтера.

Через два дні, за словами свідка, його і Степана Деркача викликали в Мінтранс до Рудьковського. Розмова в кабінеті міністра тривав не більше десяти хвилин.

«Наприкінці бесіди Микола Рудьковський сказав, що був чартер у Париж і його потрібно оплатити. Я відповів, що там є питання і явно завищена ціна. Тоді міністр звернувся до Деркача зі словами: «Степан, оплати. Тиждень строку», — повідомив Ткаченко. За його словами, «більше вони з Деркачем про чартер не говорили».

6 липня 2007 року пан Деркач наказав бухгалтеру Тетяні Полудень оплатити ці послуги. Того ж дня вона перерахувала 392 904 гривень з банківського рахунку Держпідприємства «СМАП» на рахунок авіакомпанії «Челендж Аеро».

Ця історія могла б зійти з рук Рудьковському, якби не його конфлікт з директором «СМАП» Анатолієм Ткаченком, який відмовлявся фінансувати подорож до Франції. За його відсутності наказ проплатити дав заступник директора «СМАП» Деркач. Гроші зняли зі статті «проведення конференцій та нарад».

Власне, заява Ткаченка до слідчих і стала підставою для порушення справи.

Адже епізод з подорожжю Рудьковського до Парижа — це не єдиний раз, коли він поєднував приємне зі службовими обов’язками. Через місяць після цих подій, з 7 по 13 липня 2007 року Рудьковський полетів до Токіо, а на шляху додому залетів на… Гаваї.

Переліт делегації Мінтрансу на чолі з Рудьковським до Токіо оплачувало те ж державне підприємство «СМАП». Цього разу вони всі літали рейсовим літаком. За авіаквитки було заплачено 159 тисяч гривень.

За інформацією слідства, у «переговорах» Рудьковського на Гавайях також брала участь міс Україна-Всесвіт Олександра Ніколаєнко. Таке от суміщення приємного з корисним, яке держава Україна «пробачила» своєму колишньому міністру.

            Після інавгурації Віктора Януковича справа проти Рудьковського була… закрита. 7 квітня 2010 року прокурор відмовився від обвинувачення (!), хоча до виголошення вироку залишалися лічені засідання суду. Звісно, що слова Деркача і Рудьковського про те, що «вони нічого не пам’ятають і не знають», були прийняті судом, як вагомий аргумент у справі…

            Шеф і партнер Деркача по компанії «Нафтогаз України» Рудьковський вийшов на волю, а його молодший бізнес-партнер Степан Деркач продовжив будувати кар’єру політика з іміджем порядної, справедливої і щирої людини, котра дбає про своїх земляків і показує їм гідний приклад для наслідування…

Поділитись