Елітне полювання: екс-регіонал Степан Деркач ініціював привласнення клубом «Губерт» 3 тис га угідь

Поділитись

Раніше закарпатські ЗМІ вже писали про «любов до природи» хустського мецената, активіста та борця за права простого народу Степана Деркача. Ішлося про захоплену навколо придбаних ділянок територію берега річки Тиси та лісу у кінці села Крива, що на Хустщині. Однак, Степан Тиберійович, за часів перебування у «Партії Регіонів», відзначився у більш масштабній оборудці з отримання клубом екс-регіоналів «Губерт» у оренду на 25 років більше 3 000 гектарів лісу… 

Мисливський клуб «Губерт» був створений за лічені дні спеціально для організованої екс-регіоналами оборудки із землями. Аби не привертати зайву увагу, формальним засновником поставили помічника Ледиди Михайла Байка, котрий є власником ужгородського пабу «Джипер».

Щоправда, адреса клубу мисливців збігається з адресою реєстрації маєтку «Золота гора», який належить Олександру Ледиді: 89425, Закарпатська обл., Ужгородський район, село Барвінок, вулиця Е.ЕГАНА, будинок 50. Крім того, у оголошеннях про мисливські тури на території клубу «Губерт», які можна знайти у мережі, туристам-мисливцям пропонують зупинитися у тій же «Золотій горі» екс-регіонала Ледиди…

Рішення про надання в оренду на максимальні 25років 3000 га лісів та земель приймала Закарпатська облрада, яка стала до керма у 2010 році. Ініційовував питання голова комісії з питань екології і природних ресурсів облради Степан Тиберійович Деркач, заручившись підтримкою колег-регіоналів. В результаті 4 вересня 2011 року на сесії Закарпатської обласної ради було, фактично, надано створеній за два дні громадській організації «Мисливський клуб «ГУБЕРТ» у користування терміном на 25 років мисливські угіддя площею 3077,5 га. Зокрема, до цього нікому невідомий клуб «Губерт» отримав 2252,5 гектарів земель лісового фонду ДП «Берегівське ЛГ» та 825 гектарів сільськогосподарських земель за межами населених пунктів.

Так за сприяння хустського мецената Степана Деркача мисливцям з високих кабінетів дісталася величезна територія на межі Берегівського, Мукачівського та Іршавського районів. Зроблено це було без погоджень від сільських рад, на території яких розмістилися  угіддя нової громадської організації.

З того часу і до сьогодні мешканці Берегова та Берегівщини, фактично, опинилися у пастці і щодня ризикують потрапити під кулі мисливців у приватному у лісі, в який раніше могли пройти без проблем.

Разом із землями тодішні регіонали привласнили і всю інфраструктуру держпідприємства «Берегівське лісове господарство», яке стало центром для полювання закарпатських високопосадовців. На його території знаходиться мисливське лісництво «Нове Село». Тут на території у 1475 гектарів, яка обгороджена парканом-сіткою, з 1996 року розводять «червонокнижну» дичину – карпатського оленя та європейських ланей. Неподалік облаштований і «мисливський» будиночок – насправді добротний двоповерховий будинок з кімнатами-номерами у стилі «люкс». Саме сюди неодноразово приїздили розважатися високі київські чини з числа колег Степана Деркача.

            А одна з таких розваг навіть завершилася масовою пожежею, після якої тут вигоріло більше 40 гектарів лісу…

Після Революції гідності, для галочки, Берегівська місцева прокуратура подала позов про незаконність згаданого вже рішення Закарпатської облради. Однак, справу свідомо тягли, гальмували і силами тієї ж таки прокуратури просто «злили». Так рівно три роки тому Господарський суд міста Києва прийняв рішення залишити більше 3 тис гектарів землі та лісів за екс-регіоналами. Отож, нині велике полювання на колись народних землях продовжується…

Поділитись