У місті над Тисою розширюють кількість платних паркозон, які облаштовані паркоматами та шлагбаумами

Поділитись

Хочеш припаркуватися – плати… Таку новину днями почули мешканці Хуста. Загалом у місті облаштують 7 паркозон, за які доведеться платити. Наші кореспонденти пройшлися містом та запитали у водіїв, що вони думають із цього приводу.

Нові правила паркування жваво обговорюють серед водіїв. Спілкуючись цими днями з автовласниками та працівниками парковок, розумієш, що така новина зовсім не радує. Хустяни по-різному оцінюють нововведення.
– Моєму обуренню немає меж! Чому в місті все робиться для блага «когось», і в той же час для утруднення нормального життя інших – звичайних, пересічних українців? — обурюється депутат Хустської міської ради Наталія Дубчак. — Мала можливість «скористатися» «послугою паркування» по вулиці Майдан Незалежності. Хоча насправді, я тільки їхала на власному автомобілі від «2000 (Артьома)» до ЗОШ №1. Але біля входу на ринок стоїть будка й автомат, який видає якісь корінці зі штрих-кодом. Наміру паркуватись я не мала, а просто проїжджала вулицею, яка веде до школи, щоб забрати сина. Але ж ні, в’їзд до вулиці Карпатської України перекритий незрозумілого походження встановленим шлагбаумом!
Погоджується з пані Наталією й автовласник Іван. Чоловік каже, що парковки треба будувати, а не на місці безкоштовних створювати платні: «Чи вирішить таке питання проблему, де залишити свій транспортний засіб? Ні! Нових місць для паркування не віднайшли, тому більшість водіїв, щоб не платити, будуть залишати своє авто будь-де. Відтак, і потенційних порушників ПДР – стане більше»
Натомість пан Михайло каже, що в країнах Європи всюди є платні стоянки, тому ставиться до нововведення позитивно: « Краще заплатити гроші й не переживати про безпеку авто. І взагалі – це не нововведення. Так було колись. Навпаки це зручно. У центрі міста я не міг залишити машину, бо не було вільних місць. Зараз, коли зробили платну парковку, завжди є місце. Можна скупитися на ринку й авто під боком».

Плата – 10 гривень за годину
Пан Роман – один із працівників, що запускає автівки на Майдан Незалежності. Чоловік запевняє, що водії навпаки, лише «за» плату, адже тепер завжди є вільне місце, де можна залишити свого залізного коня. Перші 5 хвилин безкоштовні, далі кожна година вартує 10 гривень. При в’їзді працівник парковки видає талончик, а вже при виїзді рахують години й водій оплачує за паркомісце. Ось такий механізм. До слова, вже діючий платний паркінг у самому центрі призначений на 78 паркомісць. Разом зі шлагбаумами тут встановили і відповідні знаки. Для працівників ринку діє абонемент, тобто знижка. За місяць вони можуть заплатити 1800 гривень. Але варто зазначити, що тут значно поменшало машин.
Нам вдалося поспілкуватися з паном Юрієм, який торгує фруктами на ринку. Чоловік нарікає, щоб залишити свій автомобіль на парковці, треба додатково витратити 70 гривень у день: «Це для мене невигідно. Та що тут вдієш – торгувати треба. Все не для людей, а для збагачення чийогось гаманця».

До уваги водіїв!
У свою чергу Хустська міська рада інформує, відтепер побільшає кількість платних майданчиків. А саме: на вул. Карпатської Січі (біля магазину «Універмаг») на 18 місць для паркування, одна сторона вул. Соборної України (22 місця), Корятовича (від відділення «Укрпошти» до римо-католицького костелу на 37 паркомісць)), Пушкіна (вміщатиме 40 машин) та Майдан Незалежності (біля ТЦ «Артьом») – 8 місць для паркування.

Анна Перец

Поділитись