У Сокирниці реставрують дерев’яну готичну церкву Святого Миколая

Поділитись

Для місцевих мешканців дерев’яна церква Святого Миколая, що у Сокирниці, – це духовний спадок. Захищати та відновити старовинну церкву — завдання місцевої влади .
У 2016-2019 роках були виконані першочергові протиаварійні укріплювальчі роботи, зокрема реставровано дах цієї архітектурної пам’ятки. Наразі йде мова про саме приміщення.

– 2,5 млн. грн. пішло на реконструкцію даху. Особливо небезпечними були роботи по встановленню покриття на шпилі. 600 тис.грн. отримали на реконструкцію дзвінниці, яка є частиною храмового комплексу, — зазначив голова Хустської районної ради Юрій Іванчо. – На сьогоднішній день потрібно відновити архітектурний ансамбль, який знаходиться в середині церкви. Зокрема, оновлення потребує піддашина церкви, підлога, небесне склепіння, фрески. Ця церква — яскравий зразок Марамороської готики, це – наша історія, яку треба зберегти майбутнім поколінням.


Відтак Юрій Іванчо та голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс із робочим візитом відвідали Сокирницю, де ознайомилися та намітили плани щодо втілення проєкту в життя.
– Такі церкви мають окрему програму для збереження. Маємо можливість побачити вже реалізацію цього проєкту на прикладі Сокирницької дерев’яної церкві. Виконавець програм по збереженню даних святинь — департамент культури Закарпатської ОДА. У свою чергу обласна рада, яка тримає на контролі збереження архітектурної та релігійної сакральної спадщини Закарпаття, фінансує це, — наголошує Михайло Рівіс. — Такі церкви, внесені як спадок, є надзвичайно потужнім туристичним магнітом, що дає можливість розвиватися краю, як туристичному регіону. Для того, щоб повністю довести цей об’єкт до ладу, потрібно ще 2,5 млн.грн. Тож залучатимемо всі сили на те, щоб знайти ці кошти, адже громада села й надалі турбується подальшою долею святині.

До слова, дерев’яна церква, збудована з дуба без єдиного гвіздка в 1600 році. Стиль побудови рококо. У Сокирницю перенесена 1703 року. Богослужіння тут проходить один раз у році. Зараз святиня є пам’яткою архітектури, яка відкрита для туристів.

Анна Перец

Поділитись