«Нарцисова долина» з’ясовувала подробиці скандалу навколо огорожі ЖК «Преміум Хаус»

Поділитись

Мешканці хустських вулиць Пирогова, Визволення та Київської Набережної нарікають на те, що не можуть вільно пересуватися, бо забудовник ЖК «Преміум Хаус» загородив прохід від будинків. Відтак і дітки, і дорослі або йдуть в обхід із вулиці Пирогова на Керамічну, де знаходиться Хустська ЗОШ І-ІІІ ст. № 4, або перелізають через паркан. Чи так це насправді, з’ясовували наші кореспонденти.

Інформацію щодо встановлення огорожі на території ЖК «Преміум Хаус» оприлюднила депутат Хустської міської ради Наталія Дубчак. Жінка стверджує, що два місяці люди оббивають пороги міської ради з проханням відреагувати й відновити право користування землями загального користування, однак не отримали жодної відповіді, реакції з боку керівництва міста немає . Без виділення земельної ділянки, територія вже обгороджена і межі виділені в натурі на місцевості.

– Прохід загороджено, хустяни не мають можливості пройти ні до церкви, ні до  школи. На сесію міської ради винесено питання виділення території для ОСББ, однак до проекту рішення не додано ні план-схему, ні орієнтовну площу земельної ділянки. Найголовніше те, що на облаштування території виділялися кошти з бюджету міста, тобто гроші платників податків, однак тільки «обрані» зможуть користуватися нею, — каже пані Наталія.

Мешканці прилеглих будинків теж не задоволені тим, що від них забрали територію. Єдиний, на їхню думку, вихід – це демонтувати огорожу.

– Моя дитина змушена перелізати через огорожу, щоб дістатися до школи. Якщо він іде в обхід по вулиці Прямій, то я переживаю за здоров’я та життя свого сина, адже ця вулиця без тротуарів, – обурюються жителі багатоповерхівки. — Тай згоди нашої на встановлення паркану ніхто не питав. Прокинулися зранку, а перед нами виросла огорожа…

У свою чергу, пан Мирослав, який живе поруч, каже, що пройти на територію ЖК «Преміум Хаус» можна всім, не лише «обраним». Його племінниця часто грається на дитячому майданчику. Зауважень із боку забудовників не чули. Тай проблему щодо встановлення огорожі не бачить, адже в обхід виходить на дві-три хвилини довше.

У Хустській міській раді повідомляють, що справді територія є прибудинковою, про що мають відповідне рішення сесії від 2018 року.

Нам удалося поспілкуватися з менеджером із продажу квартир у цій новобудові. Пан Іван переконує, що галас навколо огорожі здійняли марно, позаяк не все так страшно. Звели огорожу з метою захисту  від хуліганів, що ламають лавиці та дитячі каруселі.

– Мотивом для будівництва паркану є захист матеріальних цінностей, які знаходяться на території. На неї можуть заходити не лише жителі ЖК «Преміум Хаус», але й усі бажаючі. Ми поставили шлагбауми, але залишили прохід, щоб мами з візочками могли вільно пройти, – говорить Іван. – Тут, мабуть,  ідеться про власні амбіції. Справа в тому, що через встановлення огорожі ми, так би мовити, перекрили школярам доступ до магазину. Для власника це мінус. А так, проблема хіба що в 30 зайвих метрах ходьби…

Анна Перец

Поділитись