Хустські правоохоронці попереджають про інтернет-шахраїв

Поділитись

Останнім часом досить поширений спосіб шахрайства – це купівля товарів через мережу інтернет. Переважну більшість таких злочинів важко розкрити. Знайти та ідентифікувати зловмисників, які постійно вигадують нові злочинні Інтернет-схеми, надзвичайно складно. Через це важливо бути вкрай обережними під час користування послугами Інтернет-банку, тим паче, коли йдеться про великі суми на рахунках. Основна проблема у розкритті полягає в тому, що особи, які безпосередньо втілюють даний злочин, перебувають за межами території обслуговування Хустського відділу поліції.

Поліцейські щоденно здійснюють моніторинг та аналіз інформації рекламних оголошень, різних сайтів, які пропонують платні послуги за можливість пограти в ігри в режимі онлайн, перевіряють соціальні мережі щодо суб’єктів господарювання та окремих осіб, причетних до протиправної діяльності, пов’язаної з шахрайським заволодінням коштами громадян у сфері електронної комерції, та багато іншого, але на даний час шахраї постійно удосконалюють свої шахрайські схеми.
Важливі рекомендації від правоохоронців:
1. Нікому не повідомляйте свій ПІН-код і номер картки, навіть особам які телефоном представляються працівниками банку.
2. Не носіть ПІН-код у гаманці чи в мобільному телефоні.
3. У разі втрати (крадіжки) карти негайно зателефонуйте до банківської установи та заблокуйте її. Те ж саме необхідно зробити, якщо картку не повернув банкомат.
4. Підключіть «SMS-банкінг” та відслідковуйте всі операції з карткою.
5. Використовуйте антивірусне програмне забезпечення на комп’ютерах.
6. Здійснюйте розрахунок платіжною карткою в кафе, ресторанах, магазинах, тощо тільки особисто.
7. Ні в якому разі не повідомляйте стороннім особам (особливо по телефону) ніякої інформації про свою платіжну картку (ПІН-код, CVV номер, строк дії картки, слово-пароль, тощо). За необхідності прийдіть до банківської установи для з’ясування всіх обставин або особисто передзвоніть за номером, що вказаний на картці.
8. Не беріть участі у різних розіграшах, що надсилають СМС-повідомленнями.
9. При покупці товарів через інтернет-магазини («ОЛХ», «Сландо», і т.д.) здійснюйте оплату товару тільки після надходження його до Вас, без усяких передоплат.
Шановні жителі Хустщини!!! У зв’язку з цим поліція ще раз нагадує усім користувачам про необхідність бути пильним та не довіряти незнайомим і підозрілим ресурсам. Правоохоронці переконливо просять Вас, у всіх випадках володіння будь-якою інформацією про скоєння чи готування до кримінального правопорушення, звертайтеся безпосередньо до Хустського відділу поліції чи за телефоном 102. Не будьте байдужими, адже Ви можете зберегти своє або чиєсь майно!

Поділитись