ОБСЄ зафіксувала танки та гаубиці окупантів, розміщені з порушенням лінії відведення на Донбасі

Поділитись

Українська сторона СЦКК наголошує, що таким чином збройні формування Російської Федерації продовжують грубо порушувати Мінські домовленості. На Донбасі безпілотники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зафіксували танки та гаубиці окупантів, розміщені з порушенням лінії відведення.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці прес-центру штабу операції Об’єднаних сил у Facebook з посиланням на українську сторону Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК).

«Збройні формування Російської Федерації продовжують грубо порушувати Мінські домовленості, розміщуючи військову техніку як з порушенням ліній відведення, так і за межами виділених місць зберігання озброєння», — йдеться у повідомленні. Так, у звіті СММ ОБСЄ від 28 січня зазначається, що 26 січня безпілотник малого радіуса дії на непідконтрольній уряду України території зафіксував чотири буксирувані гаубиці (Д-30 «Жаба», 122 мм) та дві самохідні гаубиці (2С1 «Гвоздика», 122 мм) біля населеного пункту Біле, а також одну самохідну артилерійську установку (2С9 «Нона-С», 120 мм) біля населеного пункту Голубівка.

Цього ж дня безпілотник дальнього радіуса дії зафіксував один танк (Т-64) та один вірогідно міномет (невстановленого типу) біля населених пунктів Новоселівка та Нижнє Лозове, а вже наступного дня патруль місії зафіксував три буксирувані гаубиці (Д-30 «Жаба», 122 мм) у населеному пункті Новогригорівка. Наголошується, що вищезгадане озброєння було розміщене з порушенням ліній відведення.

Поділитись