Хустський священик розповів про святого Василя та свято Водохреща

Поділитись

Святий Василій народився 331 року в місті Понті. Його батька також звали Василій, а матір Емілія. Він пішов у понтійську пустелю, щоб бути далеко від світу та  більше служити Господу Богу. За ним пішло багато людей, які також жили в пустелі.

Святий Василій згуртував їх в одну громаду, написав для них правила і від його імені ті монахи до сьогодні називаються василіанами. Ще за життя святого Василія було 90 тисяч монахів. Він започаткував також жіночий чин василіанок. Господь Бог не хотів залишати святого Василія у пустелі. У 370 році він посів архієпископський престол у Кесарії. До кінця життя він боровся за Христову церкву.

Він написав багато книг. Десять разів службу святого Василія відпавляють у році: у Надвечір’я Різдва й Богоявлення, на Старий Новий рік та  5 тижнів великого посту, у великий четвер та велику суботу.

19 січня церква святкує  Богоявлення Господнє – хрещення Ісуса Христа в ріці Йордані і проголошення святої Трійці. Поки Христос проповідував свою Божу науку, святий Іоан Предтеча готував людей до приходу  спасителя.

Люди йшли до святого Іоана й  він їх Хрестив у Йордані. Ісус Христос прийшов теж до нього, щоб охрестив і його. Святий Іоан боявся хрестити Ісуса. Він казав йому: «Ти мене повинен хрестити, а не я тебе». Але Ісус наказав охрестити його. Коли Ісус стояв у воді, Святий Дух з’явився йому у вигляді голуба, а з неба почувся голос: «Оце син мій любий, що в ньому є моє відображення».  Так з’явилася Пресвята Трійця: Бог Отець, що говорив з неба, Бог Син, що Хрестився і Святий Дух у вигляді Голуба.

Ось такі історії зимових свят  віряни дізналися з проповіді священика Свято-Вознесенського собору отця Василія Зейкана.

Наталія Ковач

Поділитись