Новий рік у «Майстерні слова» відзначили презентацією нової збірки Олесі Чепелюк

Поділитись

У Хустській картинній галереї в рамках творчого нового року “Майстерні слова” відбулася презентація поетичної збірочки Олесі Чепелюк “Гори! Не тлій!”, на яку шанувальники чекали понад рік.

Поетична іскра з’явилася в очах тих, хто завітав на цю довгоочікувану подію. Модератором заходу була поетеса Олена Яцьканич, яка підготувала цікавий формат зустрічі: спілкування з вкрапленням відео- та аудіопоезії пані Олесі. Чудовим доповненням стала відеопрезентація про творчість письменниці Валерія Ігнатка. При вході до зали гості презентації отримали міні-дарунок на згадку: цитати з поезій Олесі Чепелюк, якими потім поділилися з присутніми. Директор картинної галереї Орест Цюпко відзначив, що таке масштабне мистецько-літературне дійство в художній галереї відбувається вперше, тому висловив побажання, аби зробити такі заходи доброю традицією, адже вони об’єднують і літераторів, і музикантів, і художників, і театралів. Дуже теплою й цікавою була розмова, під час якої присутні гості почули з перших вуст авторки збірки про те,  як саме народжувались поезії, яка для неї найкраща пора й внутрішній стан для творчості, ким себе комфортніше відчуває: драматургом, прозаїком чи поетесою… і ще ряд цікавих фактів із літературного життя поетеси. Глядачі мали змогу почути прочитання однієї з найскладніших поезій збірки під назвою «Незбагненність» з уст актора театру Михайла Анишинця. Неймовірно майстерно прочитала пані Олеся поезію в прозі “Твої очі”, змушуючи присутніх затамувати подих. За допомогою метафоричного зображення очей ліричній героїні вдалося передати хвилюючу історію про різні стадії кохання: від народження до розчарування і врешті — повного зцілення від палкого почуття. Чуттєве виконання поезій не могло не торкнутися до найглибших  струн серця, адже  написані вони з непідробною щирістю. Наостанок музичним дарунком стала пісня співачки Ольги П’ятаєвої на слова поезії Олесі «У полоні».

Приємно, що поетесу прийшли підтримати колеги з театру, подарувавши неперевершені пісні української та світової класики у виконанні  Євгенії Сопко під фортепіанний супровід Тетяни Плиски. Ряд найрізноманітніших запитань поставили присутні  авторці, на які було цікаво почути відповідь. Хочеться зауважити, що Олеся вміє дуже майстерно спілкуватися з публікою, інколи, щоб зняти напругу аудиторії, доречно вставляла в розмову шкіци, які й сама пише. Зі словами-побажаннями для письменниці виступила вчителька-наставниця — Христина Шкробинець, яка порівняла творчість Олесі з класиками української літератури, зазначивши, що кожне слово зі збірки є виваженим і глибоким, саме тому і торкається серця. Адже лише такій сильній, творчій, непересічній особистості, як Олеся Чепелюк, вдається “ кожен мінус обернуть на плюс”. Тож хочеться побажати тобі, Олесю, творчого вогника, який буде завжди “горіти”, а «не тліти” й подарує нам ще багато нових літературних шедеврів!

Олена Яцьканич, член творчої спілки «Майстерня слова»

Поділитись