Валерій Лунченко підбив підсумки першого в грудні пленарного тижня роботи ВРУ

Поділитись

Новий пленарний тиждень почався з традиційної 30-хвилинної розминки, тобто виступами представників фракцій і груп.

Після цього продовжили розпочатий два тижні тому розгляд законопроєкту № 2116 щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань. Півтори години присвятили обговоренню поправок і пропозицій, які не були враховані у ході підготовки документа до другого читання.

Зрештою, голосами двох з половиною сотень депутатів законопроєкт було прийнято. Коли він вступить у дію, а це, швидше за все, станеться у найближчому часі, ДБР вже у статусі державного правоохоронного органу отримає нове керівництво, оскільки повноваження чинного Директора та його заступників достроково припиняться.

Головне нововведення полягає в тому, що майбутнього керівника призначатиме Президент.

Саме ця особливість призвела до обурення опозиційних політичних сил, які вважають, що таким чином ДБР втрачає свою незалежність і буде повністю підконтрольне чинній владі. У цьому вбачають ще один крок до узурпації владних повноважень вищою посадовою особою держави.

Не рятує ситуацію від нищівної критики навіть підсилення контрольної функції парламенту і його повноваження визнавати за річними підсумками діяльність ДБР незадовільною, що може стати підставою для звільнення керівника Бюро з посади. У цілому, країна, на жаль, ще не побачила нічого вражаючого в роботі Державного бюро розслідувань. Народ продовжує чекати обіцяного на виборах очищення. Можливо, цей Закон допоможе змінити ситуацію, побачимо.

Далі парламентарі займалися розглядом у першому читанні законопроєктів з податкової тематики. Загалом, над цими питаннями працювали і в наступні дні, розглянувши близько десятка питань щодо внесення змін до Податкового та Митного кодексів тощо.

Серед решти рішень у вівторок третього грудня відзначу ще прийнятий за основу законопроєкт змін до чинного законодавства з метою приведення його у відповідність до Закону України «Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканості народних депутатів України».

Після його остаточного ухвалення згодом вже в цілому, а думаю, це цілком можливо ще до завершення поточного року, нічого вже практично не перешкоджатиме за наявності підозри проводити слідчі дії стосовно будь-кого з парламентарів. Статус народного обранця заважати не буде, якщо депутат порушує закон і має бути притягнутий до адміністративної або кримінальної відповідальності.

На завершення першого пленарного дня цього тижня, був в цілому ухвалений, як на мене, дуже знаковий документ, яким вносяться зміни до Закону України «Про державне регулювання спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва спирту етилового. По суті, держава цим законопроєктом № 2300 віддає свою монополію на спиртову галузь. Вона буде приватизована, підприємства перейдуть у приватну власність. Як це вплине на перспективи української горілки? Чи виграємо економічно через зростання бюджетних надходжень?

Загалом, порядок денний на минулому пленарному тижні був занадто щільним, через різні збої не встигали вчасно проводити розгляд питань. Через це скасовували перерви, продовжували роботу понаднормово. До того ж, прийняли зміни до календарного плану, встановивши пленарний режим на четвер наступного тижня, який відведений для роботи у Комітетах.

Однак,завдяки таким організаційним заходам, керівництву Верховної Ради вдалося досягти бажаного, і всі пункти, що були заплановані заздалегідь, і навіть ще додаткові в цілому вдалося результативно розглянути.

На завершення, повідомлю, що групою з 17 народних депутатів, до якої входжу і я та два мої колеги-закарпатці Роберт Горват та Василь Петьовка, створена офіційно депутатська група «Довіра». Про це проголосили 6 грудня. Мав честь бути обраним заступником голови групи. Звісно, разом з однодумцями легше працюватиметься над виконанням наших програм та поточних завдань у парламентській роботі.

Валерій Лунченко, народний депутат України

Поділитись