Творче об’єднання «Митець Верховини» відзначило своє 55-річчя

Поділитись

4 грудня у міській картинній галереї відбулося святкування 55-річчя творчого об’єднання «Митець Верховини». У двох залах представили свої роботи на суд глядачів більше 40-ка учасників об’єднання. Зі вступним словом виступив директор картинної галереї Орест Цюпко. Він розповів про авторів, які виставили свої роботи.

Учасники творчого об’єднання «Митець Верховини»

На вернісажі представлені роботи як художників старшого покоління, так і молодих митців, які нещодавно стали членами товариства. Орест Цюпко надав слово голові товариства Валерію Дьордяку, який розповів, що першим головою творчого об’єднання був заслужений художник України, лауреат премії імені Тараса Шевченка Юрій Герц. Також у витоків об’єднання стояли Ян Пашко, Андрій Кидора, якому в цей день виповнилося 84 роки.

Світлана Дзяпко вручає солодкі призи Валерію Дьордяку

Центральною картиною на виставці була робота Юрія Герца, яку він подарував творчому об’єднанню після виставки в Києві. Також представлена робота Олександра Ківежді, яка у свій час здобула призове місце на всесоюзній виставці. Серед виставлених полотен — роботи Мар’яна Багнія, який після важкої хвороби втратив  ноги, але не падає духом і продовжує плідну роботу над картинами.

Присутніх на  виставці привітали учасники художньої самодіяльності районного відділу культури під керівництвом Олександра Анишинця. У їх виконанні прозвучало декілька українських пісень. Світлана Дзяпко та Володимир Власюк вручили грамоти з нагоди 55-річчя творчого об’єднання «Митець Верховини». Серед нагороджених — Ян Пашко, Андрій Кидора, член спілки художників України Ласло Гайду, Йосип Блецка, Сергій Галай, Орест Цюпко, Олександр Певсе, Жужа Горват, Олександр Пацкан та художники з Виноградова та Тячева, які є членами творчого об’єднання. Молодим художникам подяки від творчого об’єднання вручив Валерій Дьордяк, зокрема золотарівчанці Марії Близнюк-Ковач. Міська рада для картинної галереї подарувала 60 стільців.

Виставка триватиме весь період  різдвяних свят. Запрошуємо хустян  та гостей міста відвідати вернісаж.

Василь Деяк

Поділитись