WorldSkills Ukraine-2019 у Хусті

Поділитись

Упродовж 28-29 листопада на базі Навчально-практичного центру сучасних швейних технологій і дизайну в Хустському професійному ліцеї сфери послуг проходив відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу «WorldSkills Ukraine» – 2019 з компетенції «Технології моди».

Свою майстерність демонстрували четверо учасниць – учениці Ужгородського вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету, Хустського професійного ліцею сфери послуг та випускниці зазначених закладів освіти, які працюють на швейних підприємствах Сваляви та Хуста.

Завдання  конкурсу включали виконання замальовки ескізів ділової сукні (варіант визначався на конкурсі) з зазначенням технологічних схем обробки відповідно до запропонованого варіанта цільового ринку та властивостей представленого зразка тканини; розкроювання матеріалу за виданими лекалами; виготовлення сукні із застосуванням промислового обладнання; виконання декорування на сукні та презентацію закінченого проєкту.

За роботою конкурсантів спостерігали компетентні фахівці – незалежне журі та експерти у такому складі: голова журі – Світлана Матвійчук, старший викладач кафедри легкої промисловості й професійної освіти Державного вищого навчального закладу «Мукачівський державний університет», кандидат технічних наук, заступник голови журі – Вілена Гангур, конструктор-технолог ТзОВ «Хуст Текс ЛТД» м. Хуст, член журі – Марія Чепка, технолог-консультант «Весільного салону» м. Хуста.

Отже, в перший день, 28 листопада, конкурсанти здійснювали розкрій сукні 44-46 розміру згідно з ескізом за розробленими організаторами конкурсу лекалами та виготовляли сукню. Етап конкурсу завершився виготовленням гарних відпрасованих виробів.

29 листопада учасники розпочали з творчих завдань – виконання ескізів та виготовлення декору. Матеріали для оздоблення обиралися з «чорних ящиків», які отримав кожен конкурсант із однаковим набором елементів – еко-шкіри, клаптиків тканини, блискавок, мережива тощо. Аби виготовити свій оригінальний декор, необхідно було проявити фантазію та творчий підхід.

Конкурс-змагання пройшов у невимушеній, доброзичливій атмосфері, яку забезпечили  педагогічні працівники Хустського професійного ліцею сфери послуг.

Конкурс завершився презентацією суконь, декорованих у різних техніках.

Отже,  результати  роботи учасників  оцінено.

І місце – Дочинець Наталія (кравець Акціонерного товариства «Прометей»);

ІІ місце – Влад Діана ( учениця Хустського професійного ліцею сфери послуг);

ІІІ місце – Петейчук Ельвіра (швея ТОВ «Свалява Текс»).

Усі учасники нагороджені дипломами та подарунками.

Право представляти регіон у національному відборі конкурсу, що відбудеться у квітні-травні 2020 року  в Києві, виборола Дочинець Наталія, повідомили з Центу профтехосвіти в Закарпатській області.

Поділитись