Медовий фест «Срібні джерела» зібрав у місті над Тисою кращих бджолярів Закарпаття (ФОТО)

Поділитись

Днями у центрі Хуста пасічників та виноробів із різних куточків Закарпаття об’єднав під «одним дахом» традиційний фестиваль-ярмарок «Срібні джерела». Гості презентували відвідувачам фесту широкий асортимент продукції та ділилися досвідом бджільництва.

Хустяни та гості міста зібралися дружньою родиною, щоб мед з’їсти, вино медове скуштувати та працю бджолярів прославляти. У рамках цього свята пасічники збираються у Хусті  вже вп’яте. Організатори фесту — місцева спілка пасічників «Нарцис» та Хустська міська рада.

Майстри бджолярства, із покоління у покоління передаючи родинні таємниці, зберігають вікові традиції. Один із таких майстрів — пасічник у п’ятому поколінні Павло Лях  із  Мукачева. Бджоляр привіз на фестивальний ярмарок мед, пилок, прополіс, медові настоянки. Все – для здоров’я.

– Бджолярством  займалися у нашій сім’ї ще з діда-прадіда. Допомагає в цій справі дружина, — розповідає пан Павло. – Тримається це ремесло, радше, на ентузіазмі. Вже вдруге беру участь у фестивалі саме у Хусті та представляю Асоціацію пасічників Закарпаття. Маю кілька пасік по всій області.

Окрім меду, на святі можна було придбати смачний сир та вино. Пан Юрій із Тячівщини, який представив із десяток грудок овечого сиру, каже, що до вина підходить будь-який сир. А от до чаю радить підкопчений.

Крім широкої палітри меду, прополісу, бджолиного воску, маточного молочка, пилку, на фесті гості представили  й колекцію популярних вин:  десертних, марочних, столових елітних напоїв, відомих в області та країнах Європи. Крім того, в ятках відвідувачі мали змогу придбати вироби народних майстрів .

Кульмінацією свята стала  презентація книги науковця Віктора Пилипенка “Історія досліджень карпатських бджіл». Цьому бджоляру, кандидату сільськогосподарських наук, члену ГО “Товариство бджолярів-любителів” і вручили премію ім. Йосипа Рачка «Карпатські бджолярі». Окрім пам’ятного іменного диплома першого ступеня та золотої медалі, засновник премії вручив переможцю сертифікат на 20 тисяч гривень. Володарем срібної нагороди став Степан Керек із Мукачева, а бронзової відзнаки – Маргарита Пиняшко з Іршавського району.

Анна Перец

Поділитись