Дмитро Волощук: «26 років довіри громадян села Нанково – це честь!»

Поділитись

Так думає нинішній ювіляр Дмитро Волощук, котрий 26 років поспіль очолював громаду села Нанково. Коли вперше його обрали головою села в 31 рік, він навіть не думав, що ця висока довіра — на роки. А в житті дотримувався народної мудрості: «Людина творець свого щастя, треба любити життя і людей, віддавати їм всі свої сили та душевне тепло»…

Шість разів поспіль громадяни села Нанково, де мешкає більше 1700 виборців, обирали своїм біровом з-поміж інших претендентів на цю посаду Дмитра Костянтиновича.

Народився Дмитро Волощук 15 серпня 1949 року в с. Нанково в сім’ї колгоспників. Змалку хлопчина добре вчився, прагнув більше дізнатися про оточуючий світ. Після закінчення середньої школи в с. Н.Селище в 1966 році, бо в с.   Нанково ще не було середньої школи, вона була побудована вже за його каденцію, він подався в м. Хуст працювати на меблевий комбінат. Там працював до 1968 року, поки його не призвали до лав Радянської Армії. Після демобілізації знову повернувся на комбінат і в 1970 році вступив на навчання до Львівського лісотехнічного інституту, який закінчив у 1976 році та отримав спеціальність інженера-технолога. Працював на меблевому комбінаті до 1979 року, в цьому ж році повернувся в рідне  село і влаштувався працювати в колгосп «Радянська Україна» інженером по будівництву. В 1980 році селяни обрали його депутатом сільської ради і членом виконкому. В серпні цього ж року він був обраний головою Нанківської сільської ради. На цю  посаду займав до  2006 року. Був старійшиною серед голів сільських рад району.

Хліб сільського голови дуже нелегкий. Але це був його свідомий вибір, бо хотів зробити село кращим і благополучнішим. Всі проблеми, а їх було багато, Дмитро Волощук сприймав гостро, як власні, завжди намагався допомагати своїм землякам, своїм виборцям, уболівав за село, займав активну життєву позицію.

Не забував він і про ветеранів війни й праці, що проживали на території села. Він знав про їх проблеми, труднощі, допомагав їх вирішувати, залучав для їх підтримки, надання фінансової допомоги підприємців села, депутатський корпус. У 2011 році Д. К. Волощук на звітно-виборній конференції Хустської міськрайонної ради ветеранів був обраний членом ради ветеранів.

Працюючи в сільській раді, Дмитро Костянтинович набув високого професійного рівня керівника, відчувалась позитивна динаміка розвитку села за період його каденції з 1980 по 2006 рік. За багаторічну працю, втілення в життя рішень уряду, покращення стану села, його розвитку був нагороджений різними урядовими нагородами та грамотами.

Зустрічаючи свій 70-річний ювілей, Дмитро Костянтинович  має що підсумувати, адже встиг немало зробити для сільської громади, своїх земляків. Багато було прекрасних задумів, цікавих ідей. Вмів він вислухати людей, підтримати, порадити, допомогти колегам, особливо молодим новообраним головам. Поважали його і в трудовому колективі села. Керівна робота сільського голови – це ненормований робочий час, це  дуже мало часу для власної сім’ї, але там його добре розуміли і підтримували. Особливо дружина  Ірина Миколаївна, яка була завжди поруч, була другом і колегою, тилом і опорою. Раділа за його успіхи, переживала за невдачі. Виростили  двох синів: Володимира і Миколу, яким  привили любов до життя, до людей. Не натішиться дідусь і внучкою старшого сина Володимира. Сім’я і друзі  Дмитру Костянтиновичу додавали  бажання жити, працювати й перемагати.

Шановний Дмитре Костянтиновичу! Свій ювілей ви зустріли з гідністю в серці, шаною та повагою від людей. Ваша мудрість і безцінний досвід дуже потрібні, особливо зараз, молоді. Нехай і надалі людська шана буде подякою Вам, шановний ювіляре, за багаторічну працю, чуйність, уміння робити добро.

Хустська міськрайонна рада ветеранів щиро вітає Вас із 70-річчям, бажаємо міцного здоров’я, великого щастя, Божої благодаті, миру й злагоди у Вашій домівці.

Іван Білич – голова Хустської міськрайонної ради ветеранів

Поділитись