Сьогодні починається Успенський піст

Поділитись

Успенський піст – найкоротший з багатоденних постів, він триває лише два тижні. Успенський піст у народі ще називають Спасівкою, він триває два тижні – з дня Першого Спаса 14 серпня до 27-го числа. Він такий же строгий, як і Великий піст напередодні Великодня. 
        Чому піст називається Успенським

Успенський піст встановлений православною церквою на честь Успіння (смерті) Пресвятої Богородиці. Це — єдиний піст у церковному році, присвячений Діві Марії. Сенс цього посту – вшанування Богородиці, яка, знаючи про смерть, постійно дотримувалася посту й молилася. Під час Успенського посту необхідно відвідати храм і хоча б раз сповідатися й причаститися.

        Скільки триває Успенський піст 

Цей піст – найкоротший з багатоденних постів, він триває лише два тижні. І кожен рік в одні й ті ж дати – з 14 по 27 серпня. Початок Успенського посту — 14 серпня – припадає на Медовий Спас, або свято Маковія: віряни в цей день освячують у храмах мед, макові головки й фрукти, печуть пироги з медом і маком. Завершується Успенський піст 27 серпня. 28 серпня, у День Успіння Пресвятої Богородиці, всі обмеження в їжі знімаються.

        Що не можна їсти в Успенський піст:
— м’ясо і м’ясопродукти;
— яйця; — молочні продукти;
— випічку; — рибу;
— вживати алкоголь.

Понеділок, середа, п’ятниця – сухоїдіння, тобто в ці дні не можна вживати термічно оброблену їжу. Дозволяються сирі овочі, фрукти, сухофрукти, мед, горіхи. Заборонено тепле пиття, алкоголь та олія. По вівторках і четвергах можна їсти варену їжу без олії: каші, супи, відварну картоплю. У суботу та неділю можна вживати гарячу їжу з олією. Рибу й рибні продукти можна їсти на Преображення Господнє, Яблучний спас 2019.

        Успенський піст 2019: що не можна робити: 

— лаятися, сваритися;
— бажати комусь зла, адже воно неодмінно повернеться до вас;
— влаштовувати гучні гуляння;
— відзначати весілля: можна розписатися, а гуляння перенести на інший день після закінчення посту;
— вживати непісну їжу.

        Джерело: УНІАН

Поділитись