В Україні планують заборонити більшість сигарет: капсули опиняться поза законом

Поділитись

У Міністерстві охорони здоров’я України внесли проект закону, який рівняє  куріння електронних і звичайних сигарет.
Також заборонять сигарети з «капсулами», які відрізнялися смаком від звичних.
Законопроект був опублікований на сайті МОЗ.
Заборонені “важкі” сигарети і жувальний тютюнВ Україні не продаватимуть сигарети, в яких міститься більше 1 мг нікотину, 10 мг смоли та 10 мг монооксиду вуглецю.Також під забороною тютюн для перорального застосування – так званий жувальний тютюн.Більше не буде сигарет із характерним запахом або смакомПісля прийняття законопроекту неможливо буде придбати “смачний” тютюн для самокруток чи сигарети. Йдеться про тютюн з характерним запахом та/або смаком.Забороняються тютюнові вироби з такими добавками:

  • вітаміни або інші добавки, які створюють враження, що тютюновий виріб має переваги для здоров’я або призводить до зменшення ризиків для здоров’я;
  • кофеїн або таурин чи інші добавки, що асоціюються з енергійністю і/та життєвою силою;
  • добавки, що мають властивості робити викиди кольоровими;
  • для тютюнових виробів для куріння, добавки, що полегшують вдихання диму або засвоєння нікотину;
  • добавки, які мають канцерогенні, мутагенні або репродуктивно токсичні властивості у неспаленій формі.

У фільтрі не буде домішок, ароматів, нікотинуУ фільтрі, папері чи капсулах не може міститись ніяких додаткових добавок. Так, під заборону підпадають сигарети та тютюн для самокруток, що містять смако-ароматичні добавки у будь-яких компонентах, таких як фільтри, папір, упаковка, капсули, або мають будь-які технічні характеристики, що дозволяють змінювати запах чи смак відповідних тютюнових виробів або інтенсивність диму.Крім того, заборонені ті вироби, котрі містять тютюн чи нікотин у фільтрах, папері чи капсулах.Електронні сигарети прирівняються до традиційного курінняУперше на рівні закону вводяться поняття електронних сигарет, а також інші можливі на сьогоднішній день способи споживання тютюну (через нагрівання тютюну).Більше не працюватиме теза “Це не шкідливе куріння, бо тютюн тут не згоряє” або “Це кафе дружнє до тих цигарок, що я курю”. Згоряння тютюну, тління і нагрівання – це все відноситься до куріння тютюнових виробів.Проект закону пропонує таке визначення: електронна сигарета – виріб, який можна використати для споживання пари, яка містить нікотин, через мундштук, або будь-який компонент цього виробу, в тому числі картридж, резервуар та пристрій без картриджа чи резервуара. Електронні сигарети можуть бути одноразовими або перезаправними за допомогою заправного контейнера та резервуару, або такими, що перезаряджаються одноразовими картриджами.
Курити в приміщенні заборонено. Так само заборонено рекламувати будь-які сигарети та тютюнові вироби незалежно від способу їх споживання.

Поділитись