У Хусті буде новий райсуд за 88 мільйонів

Поділитись

Моніторинговою групою при уповноваженому із захисту прав людей у Закарпатській області з’ясовано, що у приміщенні Хустського райсуду відсутні належні умови для здійснення судочинства.

У суді наявний лише один зал судових засідань для розгляду кримінальних та цивільних справ, обладнаний загородженням для утримання осіб та технічними засобами проведення дистанційного провадження в режимі відеоконференції.

Через технічні умови суду, повністю відсутня доступність для маломобільних груп населення, в результаті чого вони позбавлені можливості доступу до приміщень суду, а головне до залу судових засідань, що розташований на другому поверсі. Туалети загального користування знаходяться на вулиці на задньому дворі суду.

У суді є дві камери для підсудних, що не дає змоги забезпечити додержання вимог законодавства щодо роздільного тримання різних категорій осіб. У камерах відсутнє природне освітлення та недостатньо штучного. Відсутній доступ підсудних до питної води. Більше того, кімната конвою розміщена в колишньому гаражному (підвальному) приміщенні адмінбудівлі та перебуває в жахливому санітарному стані. Зі стелі протікає вода з водопровідних труб, дуже висока вологість, грибок на стінах, відсутнє опалення. Такі умови можна розцінювати як нелюдське, жорстоке або таке, що принижує людську гідність поводження.

Крім цього, в суді відсутня кімната для конфіденційного спілкування підсудних із захисниками, відсутня кімната для свідків. Для учасників процесу не забезпечено місце для ознайомлення з матеріалами судових справ.

Разом із тим, Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Закарпатській області 4 червня підписало договір із ТОВ «Будівельна компанія «МВ Груп» на будівництво Хустського районного суду за 88,3 млн. грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro, повідомляють «Наші гроші».

Закупівлю здійснили за неконкурентною переговорною процедурою, оскільки попередні торги двічі відміняли через відсутність достатньої кількості учасників. У першій закупівлі не взяв участь жоден учасник, в другій – лише «Будівельна компанія «МВ Груп» (далі – «МВ Груп»). Згідно з договором, будівлю побудують на вулиці Пушкіна в м. Хусті. Окрім загальнобудівельних робіт, підрядник зробить усі інженерні системи, як-от: опалення, водопостачання, газопостачання, пожежні системи. Також фірма встановить два ліфти, облаштує територію навколо будівлі та зробить вуличне освітлення. Будівництво планують завершити до кінця 2020 року. При цьому фірма отримає 2 млн. грн. прибутку, а на зарплати працівникам піде 8,5 млн. грн.

Поділитись