Свято Пресвятої Трійці

Поділитись

У середині червня місяця – велике свято Пресвятої Трійці, коли прийнято прикрашати храми і свої будинки зеленню. У церквах під час богослужіння віряни стоять, тримаючи в руках квіти, виражаючи цим подяку Богові за те, що він через Святого Духа дав життя людям через хрещення.

Зіслання Святого  Духа на апостолів буде святкуватися 16 червня. Це свято православною церквою святкується, як одне з найбільших великих свят у 50-тий день після Христового Воскресіння і тому називається  П’ятидесятницею. Ще це свято Трійці, бо цього дня всі люди почали поклонятися і прославляти Отця, Сина і Святого Духа.

Коли Святий Дух зійшов із небес на землю, віра християнська швидко розповсюджувалась. Число віруючих у Господа Ісуса Христа збільшувалась. Віруючі у Святого Духа апостоли сміло проповідували всім про Ісуса Христа, сина Божого, про його муки за нас і Воскресіння із мертвих. Господь допомагав своєму народу через апостолів. Так, Дух Святий через Спасителя зійшов на апостолів у вигляді вогненних знаків. Це символ того, що спаситель дав можливість апостолам проповідувати вчення Христа, спалювати людські гріхи, освячуватися і зігрівати душі.

У це свято в Єрусалим з’їжджається багато євреїв із різних країн світу. Великий натовп народу збирається біля будинку, де колись знаходились учні Христа. Про історію цих двох свят школярам Хустської ЗОШ №4 І-ІІІ ступенів розповів отець Богдан. Учні із цікавістю слухали розповідь про це свято, а на згадку про екскурсію у храм учні отримали церковні календарики.

Наталка Ковач

Поділитись