У Хусті до Дня міста вперше провели мегаспортивне свято здоров’я, витривалості й сили духу

Поділитись

До 929-річчя у Хусті вперше пройшов напівмарафон «KhystHalfMarathon», який зібрав майже три сотні учасників з усієї України і не лише. Марафон об’єднав людей, закоханих у спорт і здоровий спосіб життя. Учасники змагалися на дистанціях 21 та 2х10,5, 4 х 5,25 кілометрів. Ще дві дистанції – 100 і 300 метрів – були передбачені для дітей.

Забіг розпочався о десятій ранку з Центральної частини міста. Брали в ньому участь як професійні бігуни, так і любителі. Вік напівмарафонців від 13 до 60+. Вони успішно подолали бігові маршрути.  Цьому сприяла відмінна погода і хороша підготовка учасників. До слова, найстаршому учаснику понад 70 років.

Учасники забігу не лише подолали дану дистанцію, але і мали змогу побачити найвідоміші визначні місця. Спочатку бігли вулицями міста, далі – по об’їзній. Зустрічали бігунів гучними оплесками, а на місцях привалу напівмарафонцям піднімали дух волонтери, уболівальники та музичні колективи.

Першим серед чоловіків прибіг Дмитро Дідоводюк з Івано —  Франківська з результатом – година і вісім хвилин. Другим став мукачівець Сергій Расчупкін. На третьому місці хустянин Андрій Ткачук. Його час – 1год. 16 хв. Серед жінок першою фінішувала Олеся Дідоводюк, яка пробігла 21 км. за 1 годину 25 хвилин. Другою – Мирослава Беца. Третє місце посіла Ольга Стадник із результатом 1 година 42 хвилини.

Особливі емоції вирували на фініші, коли бігуни завершували дистанцію з відчуттям перемоги над собою. Переможець 31 –річний Дмитро Дідоводюк не приховує, що очікував на перемогу і впевнено йшов до цілі. Його дружина Олеся теж стала переможцем серед жінок. До речі, Олеся — наша землячка (народилася у селі Велятино), майстер спорту України, вихованка тренера-викладача Хустської ДЮСШ Євгенії Попович.

– Спортом займаюся десь із 17 років. Спочатку бігав середні дистанції, далі відстань збільшував: 5 км, 10 км. і напівмарафони. Попередній результат у напівмарафоні – 1 година 5 хвилин. Сьогоднішній час 1година 8 хвилин,  — зазначає спортсмен.

Всі, хто долучився до знакової спортивної події, кажуть, що відчули непередавані емоції і, незважаючи на втому, були в абсолютному захваті від того, що відбувається. Зокрема, наша колега журналіст Богдана Клекнер, яка вперше взяла участь у заході разом з донечкою, поділилася з нами своїми враженнями.

– Завжди мріяла взяти участь у подібній спортивній події. Це не лише неймовірні враження та прилив адреналіну, але й нові знайомства,  хороший старт та успішний фініш,  — наголошує Богдана. – Взяла участь у «KhystHalfMarathon» разом із донечкою, яка змагалася у дитячому забігу. Велика подяка організаторам, які подбали і про найменших хустян. Сподіваюся, що подібний марафон стане традиційним.

На святі можна було помітити і чимало знаних жителів Хуста та району.

Зокрема, народний депутат Валерій Лунченко вів пряму трансляцію старту забігу в мережі «Фейсбук» і запрошував приєднатися всіх охочих. Серед відомих земляків, які брали участь у напівмарафоні, можна було побачити і мера міста Володимира Кащука та депутата Закарпатської облради від Хустщини Мирослава Білецького.

Як розповів організатор забігу Андрій Козир, у напівмарафоні кількість учасників сягнула майже триста осіб та близько сотні дітей. Серед них учасник із Польщі, тому можна впевнено сказати, що цей напівмарафон — міжнародний.

– Ідею виношували майже два роки. За цей час набиралися досвіду, щоб втілити такий захід саме у нашому місті. Минулого року остаточно вирішили, що такій спортивній події бути. Сформували команду однодумців, серед них і велооб’єднання, меценати тощо, — розповідає Андрій. – Мета заходу – залучення людей до здорового способу життя. Серед учасників домінують любителі спорту, але є і професійні бігуни, які долали дану дистанцію першими. Кожен поставив перед собою ціль та впевнено досягав її. За це отримали нагороди.

Не обійшлося на фініші і без поцілунків та обіймів, а також підтримки рідних.  Всім, хто перетнув фінішну пряму, вручили подарунки та медалі й почастували бограчем.

Анна Перец, фото Василя Деяка

Поділитись