Хустський замок очима юних митців: у Хусті підбили підсумки унікального конкурсу (ФОТО)

Поділитись

Близько сотні юних митців міста над Тисою взяли участь у ексклюзивному мистецькому проекті – конкурсі дитячого малюнку “Хустський замок – свідок історії”. Захід два роки тому започаткувала громадська організація “Фойта” за підтримки управління освіти, релігій та у справах національностей Хустської міської ради. Цьогоріч конкурс тривав з 15 березня по 30 квітня і зібрав унікальні дитячі роботи, на яких відтворена історія та сучасний стан легендарної архітектурної пам’ятки.

11-го травня у Хустській міській картинній галереї відбулося урочисте нагородження переможців та учасників заходу, серед яких як школярі, вихованці різних гуртків та студій, так і наймолодші хустяни – дошкільнята.

Відкрив церемонію нагородження представник ГО “Фойта” Юрій Іскра. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять людини, якій, власне, і належала ідея проведення конкурсу, яка всім серцем та душею вболівала за замок, його подальшу долю, справжнього патріота свого міста, Почесного громадянина Хуста – Івана Куделі. На жаль, минув рік, як його немає з нами, однак завдяки друзям та однодумцям його ідея не просто втілена в життя, а дає свої результати: привертає увагу підростаючого покоління до проблеми збереження культурної спадщини міста, розширює знання дітей та молоді про архітектурні пам’ятки рідного краю, виховує повагу до національної історії, гордості за славне минуле своєї Батьківщини, заохочує дітей та молодь до художньої творчості, розвиває їхній творчий потенціал тощо.

Оцінювало роботи юних майстрів пензля компетентне журі, до складу якого увійшли представники творчих спілок, мистецьких об’єднань, громадських організацій та представників відділу освіти, релігій та у справах національностей Хустської міської ради. Брали до уваги актуальність та повноту розкриття теми, композиційне і кольорове рішення, художність (вміння естетично та зі смаком представити матеріал, колористика, композиція), оригінальність (нестандартний підхід і виконання).

“Можна сміливо сказати, що конкурс набирає обертів, а роботи з кожним роком стають професійнішими. Радує, що збільшується кількість учасників. Потрібно й надалі підтримувати цей захід, заохочувати дітей творити, не обмежувати їхні таланти. Вдячний діткам, їхнім батькам за чудовий вернісаж”, – поділився член журі, художник, директор міської картинної галереї Орест Цюпко.

Підсумовування конкурсу відбулося у трьох вікових групах: 3-6, 7-10, 11-15 років. У кожній із них визначили три призові місця. Тож цьогоріч переможцями конкурсу, володарями перших місць стали юні таланти Олександра Кивежді, Артем Карпинець, Тімея Майор. Почесні другі місця посіли Вікторія Рішко, Вікторія Вовчок, Леся Бровдій, треті – Неля Раковці, Данієла Кляп, Тамара Шеверя.

Свій малюнок 12-річна Леся Бровдій назвала “Минуле й майбутнє Хуста”, адже юна художниця переконана, що без минулого нема майбутнього, тому й намагалася відтворити в роботі історію та сучасний стан замку. Зізналася, малювалося легко й протягом одного дня, адже, каже, натхнення приходять зненацька, тож не можна його упустити.

Переможці та учасники заходу були нагороджені грамотами та подарунками, а завершенням мистецького свята став солодкий фуршет для юних митців.

Богдана КЛЕКНЕР

  • Хустський замок очима юних митців: у Хусті підбили підсумки унікального конкурсу. ФОТО

Поділитись