Закарпаття – найбільший в Україні експортер товарів до Євросоюзу

Поділитись

Наша область – єдина в Україні, де майже 100% експорту припадає на країни ЄС. Вже третій рік поспіль регіон очолює рейтинг найбільших експортерів товарів на європейський ринок.

У 2018-му на Євросоюз припадало 95,5% закордонних поставок краю.

За даними інфографіки проекту Представництва ЄС про перспективи та переваги Зони вільної торгівлі U open EU, у порівнянні з 2017-м цей показник зріс на 2,4%. Найбільшу питому вагу в експорті товарів із Закарпаття до ЄС має товарна група «машини, обладнання, механізми та електротехнічне обладнання». За інформацією Головного управління статистики області, найбільшими європейськими імпортерами товарів із нашого краю є Угорщина – 56,1%, Німеччина – 7,9% та Словаччина – 6,2% від загального обсягу експорту.

Нагадаємо, Глибока та всеосяжна зона вільної торгівлі між Україною та ЄС діє з 2016-го. Це сприяє розвитку вітчизняної торгівлі з європейськими країнами, адже за три останні роки товарообіг збільшився на €12,2 млрд. Усі регіони держави стали учасниками торговельних відносин, але відсоткове значення експорту областей різниться. Найбільші показники мають Закарпатська (95,5%), Волинська (79,3%) та Львівська (78,6%). А найменше продають у ЄС Харківщина (23,6%), Миколаївщина (22,2%) та Кіровоградщина (22,2%). Основними товарними групами в структурі українського експорту на ринок Євросоюзу є машини, обладнання та механізми; деревина та вироби з неї; недорогоцінні метали; продукція хімічної та пов’язаних із нею галузей промисловості та продукти рослинного походження.

Поділитись