Хустщина обрала Президента

Поділитись

В Україні 21 квітня пройшов другий тур виборів президента. Шоумен Володимир Зеленський майже втричі (понад 73%) випереджає чинного президента Петра Порошенка (понад 24%). Виборчі дільниці працювали з 8:00 до 20:00. Хустяни, як і попереднього разу, показали низьку явку.

Після нищівної поразки Порошенка на президентських виборах люди переповнені емоціями:  гнівом і розпачем одні та радістю й ейфорією інші. Містяни зізнаються, що частина проголосувала не за Зеленського, а проти Порошенка, тому малюють похмурі прогнози стосовно майбутнього України за президенства Зеленського. Відтак «Нарцисова долина» поспілкувалася з жителями Хустщини щодо їхньої думки, які можуть бути плюси та мінуси від діяльності пана Зеленського на посаді глави держави. Ось кілька реплік.

– Нова людина, яка не була у владі, – це перший і найбільший плюс. Він не зможе працювати по-старому, адже для цього потрібен час, а його замало.

– Нічого нового я не очікую. У нашій країні економічна криза, яку подолати вкрай важко. Я на ці вибори не прийшов, адже достойного кандидата не побачив. Більшість з моїх знайомих проголосувала не за Зеленського, а проти Порошенка.

– Я віддала свій голос за Зеленського як у першому, так і в другому турі. Ця людина, яка ніколи не була в політиці, мені імпонує. Зрозуміло, що долар ніколи не буде по 10 гривень, що наші ліси так і будуть рубати та продавати  в Європу. Сподіваюсь на зниження ціни на блакитне паливо та на те, що Україна не зійде з курсу до ЄС.

– Зеленський – перший президент, якому не потрібні великі канали, щоб спілкуватися з виборцями. Головне – доносити свої ідеї і плани задля блага народу й не розчарувати нас.

Володимир Зеленський переміг майже в усіх регіонах України. Петро Порошенко набрав більше голосів за суперника лише у Львівській області та в закордонному виборчому окрузі. На Хустщині теж лідирує Зеленський. Голова ОВК територіально виборчого округу №71, до якого входить місто Хуст, Хустський район та частково Іршавщина та Тячівщина, Мирослав Калинич зазначив, що вже о шостій годині підрахували всі голоси. Згідно з  протоколом, більше  70 тисяч виборців узяли участь у голосуванні. Щодо результатів, то за Володимира Зеленського проголосувало 58436 виборців, за Петра Порошенка – 9051.

Офіційні результати виборів до 1 травня 2019 має встановити ЦВК. Щодо інавгурації президента Володимира Зеленського, то вона може відбутись 28 травня. До слова, Петро Порошенко та низка світових лідерів уже привітали новообраного президента з перемогою.

Анна Перец

Поділитись