Порядок розірвання шлюбу

Поділитись

Порядок розірвання шлюбу в Україні може відбуватися за різним сценарієм та істотно залежить від багатьох обставин. На сьогодні українським законодавством передбачені декілька процедур розірвання шлюбу. Держава вважає для себе пріоритетним напрямом діяльності можливість збереження сім’ї. Саме тому наявність дитини є одним з найважливіших чинників при виборі тієї або іншої процедури шлюборозлучного процесу. Також враховується і наявність згоди іншої людини в шлюбі.

Порядок розірвання шлюбу через відділи ДРАЦС

В присутності подружжя оформити розірвання шлюбу в відділі ДРАЦС можливо у тому випадку, якщо у вас немає спільних неповнолітніх дітей (дружина не вагітна) і рішення обопільне. При цьому документи, необхідні для подання заяви про розірвання шлюбу наступні: паспорти подружжя, спільна заява про реєстрацію розірвання шлюбу встановленого зразка. Після подання цих документів, подружжям не раніше, ніж через 1 місяць, шлюб буде розірваний. Впродовж цього місяця подружжя можуть передумати і відкликати свою заяву. Після завершення цього процесу подружжю видається посвідчення про розірвання шлюбу.

Розірвання шлюбу за участю одного подружжя

В цьому випадку один з подружжя за межами відділу ДРАЦСу заповнює свою частину заяви, завіряє її нотаріально і передає іншому членові подружжя, який зі своєю частиною заяви подає документи в відділ ДРАЦС.

Порядок розірвання шлюбу через суд

Порядок розірвання шлюбу також залежить від наявності неповнолітніх дітей в сім’ї та згоди одного з подружжя.

Якщо в сім’ї є неповнолітні діти

У цьому випадку до суду подається позовна заява. Разом з цим необхідно надати: копії паспортів подружжя, оригінал свідоцтва про шлюб, копію (-ії) свідоцтва (-ств) про народження дитини (дітей) тощо.

Якщо один з подружжя проти розірвання шлюбу

В цьому випадку один з подружжя може ініціювати розлучення через суд. При цьому необхідно направити до суду позовну заяву про розірвання шлюбу. Позов передбачає наявність спору між подружжям. Для розлучення потрібні ті ж документи, що і у попередньому випадку.

Якщо є претензії про розподіл спільно нажитого майна — то краще подавати до суду окремі заяви: безпосередньо про розірвання шлюбу і про розподіл спільно нажитого майна подружжя.

Річ у тому, що позовні заяви про розірвання шлюбу розглядаються відносно швидко, а ось, що стосується розподілу спільно нажитого майна, то цей процес може затягнутися на більше часу і включає велику кількість додаткових процедур.

Незважаючи на всі формальні процедури та, здавалось би, безвихідні життєві ситуації, не поспішайте робити кардинальні та легковажні кроки.

Та якщо ж все-таки вами прийнято рішення про розірвання шлюбу – то до підготовки позову потрібно підходити з повною віддачею та маючи при цьому відповідний досвід. Тому не слід квапитися і приймати поспішних рішень про те, щоб самостійно звертатися до суду з питаннями про розлучення. Краще довірити свою справу високопрофесійним фахівцям. Дане питання допоможуть вирішити адвокати та фахівці системи безоплатної правової допомоги.

Для отримання більш детальної правової інформації звертайтеся до фахівців Хустського місцевого центру з надання БВПД за адресою м. Хуст, вул. І.Франка, 6, тел. 5-18-01.

Поділитись