Хустський район втримує лідерські позиції з відновлення важливих об’єктів інфраструктури (ФОТО, ВІДЕО)

Поділитись

На Хустщині цього року активно продовжують відновлення важливих об’єктів інфраструктури.

Тільки в 2018 році в Хустському районі дали старт багатьом об’єктам на ремонт яких чекали десятиліттями! Далася взнаки і кількарічна підготовка до початку робіт і пошук джерел фінансування.

Мова про реконструкцію закладів та покращення інфраструктури в цілому. Десь міняють вікна, десь – перекривають дахи. Значна увага в цьому питанні приділяться освітнім навчальним закладам району.

Позаяк район дотаційний, над залученням коштів під різні проекти працює команда з депутатів та чиновників різних рівней. На чолі з народним обранцем Валерієм Лунченком та депутатом Закарпатської обласної ради Мирославом Білецьким, саме Хустський район втримує лідерські позиції з нарощування темпів реалізації різних інфраструктурних проектів.

Мирослав Білецький та Валерій Лунченко

Нещодавно ЗМІ розповідали про ремонт даху в спортзалі Кривської НВК. Як і більшість навчальних закладів району, на оновлення виховний комплекс очікував ще з минулого століття.

Обіцянки попередньої влади залишалися на папері, і тільки завдяки належній увазі з боку команди В. Лунченка та М. Білецького, довгоочікувані роботи таки стартують по всьому району.

Ремонт покрівлі даху спортзалу Кривської НВК

В позитивній тендеції ремонтів навчальних закладів району варто відзначити і роботу районних депутатів та керівництва Хустської РДА.

Варто додати, що в лютому 2019 року, завдяки копіткій праці Валерія Лунченка, уряд виділив багатомільйонну субвенцію на розвиток Хустщини.

Серед об’єктів на які чекатиме оновлення перераховано цілий ряд навчальних закладів Хустського району – с. Іза, с. Бороняво, с. Вертеп, с. Крайниково, с. Велятино, с. Горінчево, с. Рокосово, с. Стебліка, с. Копашнево, с. Данило, с. Олександрівка, с. Яблунівка, с. Драгово, с. Золотарьво та інші.

Серед запланованого, за потребами окремих навчальних закладів, проводитимуть ремонти фасадів, їдалень, котелень, шкільних туалетів, модернізацію системи опалення, придбання меблів та будівництво спортивних майданчиків.

Медичні установи ще один окремий пункт, як і взагалі інфраструктура району разом з оновленням доріг і мостів.

Минулоріч було відремонтовано Кривський міст та дорожнє покриття на ньому. Загальна кошторисна вартість – близько 3-х мільйонів гривень.

М. Білецький проінспектував роботи з ремонту мосту в с. Крива

За виділені кошти вдалося зробити не тільки ремонт дорожнього покриття на мості, а й відремонтувати окремий відрізок автошляху, який веде в село.

“Це велика команда робота з залучення коштів для реалізації таких об’єктів. Цього року даний проект повинні завершити” – відзначив секретар бюджетної комісії Закарпатської обласної ради Мирослав Білецький.

Минулого тижня на Хустщині було відновлено дорожнє покриття і на Вишківському мості.

Переправу через р. Тиса відносять до аварійних. Пошкоджені опори потребують заміни, і то негайної. Однак реконструкція «шляхової» споруди вартує понад 150 млн. грн., і це справа не одного дня.

Наразі ж зроблені перші кроки до відновлення переправи. Серед них й ремонт дорожнього полотна на ній, що було вкрай жахливому стані.

Оновлене дорожнє покриття на Вишківському мості

Селищний голова додає, що у цьому питанні заручився підтримкою команди народного депутата України Валерія Лунченка та депутата Закарпатської обласної ради Мирослава Білецького, тому доля мосту під пильним контролем, що в принципі й доводить дорожній ремонт на ньому. Відтак проблему вже зрушили з місця.

У селі Рокосово нині ведуться роботи з ремонту та облагородження центральної площі.

Центральна площа в с. Рокосово

Наразі здійснено 70 відсотків запланованих робіт. Позаяк всі урочисті події відзначаються саме на цій площі, роботи з реконструкції цього об’єкту були просто необхідні.

До слова, цьогіріч у селі завершено заміну вікон в загальноосвітній школі. Загальна вартість – 1.5 млн грн.

Рокосівська ЗОШ

Задля комфортного навчання замінено вікна й у Драгівській ЗОШ. Потреба в цьому виникла вже давно. Школа у с. Драгово здана в експлуатацію ще в 1989 році, тож 30 років навчального процесу позначилися на технічному стані будівлі.

ЗОШ в с. Драгово

Наразі замінено 105 вікон та 4 двері, решта – на черзі до завершення в 2019 році. Аналогічний проект очікує і Золотарівську ЗОШ.

Крім того, у Драгівській ЗОШ планують ремонт харчоблоку, який повинні розпочати у період літніх канікул, аби не переривати навчання.

Загалом, за сприяння народного депутата України Валерія Лунченка, на ремонтні роботи очікують майже всі навчальні заклади Хустського району.

Наприклад, у с. Крайниково планують відремонтувати фасад школи, у с.Бороняво – дах, с. Іза – система опалення, у селах Горінчево, Вертеп та Стеблівка планують заміну вікон, с. Данилово – будівництво спротивного майданчику, с. Олександрівка та Кошелево – капітальний ремонт ДНЗ, у ряд навчальних закладів планується придбання технологічного обладнання для їдалень тощо.

Не осторонь стоїть і питання розбудови дорожньої інфраструктури. Шляхом діалогу та співпраці з КМУ народному обранцю, разом з колегами В. Петьовкою та Р. Горватом, вдалося добитися фінансування на капітальний ремонт скандального автошляху Н-09 на ділянці між м. Мукачево та с. Сільце Іршавського району. Тимчасово призупинені роботи, через позов фірми ПБС, повинні відновитися вже найближчим часом.

Заплановано і цілий перелік ремонтів доріг місцевого значення в Хустському районі. Тож нині впевнено можна констатувати, що Хустський район втримує лідерські позиції на шляху до модернізації та відновлення об’єктів краю, що є безумовною заслугою та перемогою кожного платника податків.

Джерело https://zak-insider.com

Поділитись