Пасічники Виноградівщини зустрілися з однодумцями з Тячівщини та Хустщини

Поділитись

На нараді-інформуванні в Хусті з пасічниками говорили про основні законодавчі вимоги до їхньої роботи.

Головуючий, начальник Хустського районного управління Держпродспоживслужби Іван Пекар детально розповів присутнім про порядок державної реєстрації пасік. А про порядок отримання дозволу на переміщення бджіл на експорт та в межах України пасічники довідалися з презентації, яку представив начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби у Закарпатській області Юлій Шимон. У своєму виступі посадовець також звернув увагу присутніх на останні зміни в законодавстві, які стосуються необхідності проведення досліджень бджіл в акредитованій в системі ISO 17025 лабораторії.

Зі свого боку директор Хустської міжрайонної лабораторії наголосив на важливості завчасної підготовки до відбору зразків. Водночас ознайомив учасників наради з порядком відбору та надання зразків бджіл і розплоду для проведення досліджень, при цьому акцентував їхню увагу на необхідності укладання договору із Закарпатською регіональною лабораторією щодо проведення досліджень бджіл і розплоду на предмет виявлення бактеріальних та паразитарних хворіб. Принагідно посадовець нагадав графік надсилання зразків.

Підсумовуючи сказане, очільник Хустської районної державної лікарні ветеринарної медицини розказав про порядок оформлення ветеринарно-санітарного паспорта на пасіку та свідоцтва Ф1на бджолопакети, а також пояснив, як встановити і зняти карантинні обмеження на пасіці, інформує Управління Держспоживслужби Закарпатської області.

Поділитись