Чергові роковини трагічних подій на Красному полі відзначили з розмахом

Поділитись

15 березня у меморіальному комплексі «Красне поле» біля Хуста відбулися урочистості з нагоди 80-ї річниці проголошення Карпатської України, в яких взяв участь Президент України Петро Порошенко.  Глава держави разом з урядовцями і керівництвом області поклав квіти до Пам’ятного Хреста, встановленого на честь загиблих Карпатських січовиків.

Цього року участь у віче на Красному полі взяли тисячі закарпатців та гостей краю, а знаменну подію – 80-ту річницю проголошення Карпатської України – відзначає вся країна. Адже подвиг Героїв Красного поля – важлива сторінка в історії українського державотворення і приклад мужнього єднання для українців у сучасних умовах військової агресії з боку Росії.

Ще зранку до меморіалу «Красне поле» почали звозити автобусами людей. На дорозі до Пам’ятного Хреста — всюди поліція, рятувальники, медики та військові…

Почалися урочистості з молитви. Священнослужителі різних конфесій відслужили панахиду за полеглими січовиками. Опісля всі присутні зустрічали Президента Петра Порошенка, який першим поклав вінок до Пам’ятного Хреста , встановленого на честь загиблих Карпатських січовиків. До слова, прибув гарант вчасно разом із головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем та нардепами. Добирався Петро Олексійович не по нашвидкуруч залатаній дорозі, а на гвинтокрилі.  Попри те, що було анонсовано приїзд гаранта, вхід був вільним і побачитися з чинним Президентом міг абихто. Охоронці також нікого не відганяли від Порошенка.

Не обійшлося і без відзнак. Так, Президент нагородив орденом Свободи міністра тогочасного Уряду Карпатської України та президента гуцульської Республіки Степана Клочурака. Відзнаку прийняв його племінник Іван Лофердюк.

– 14 березня ми з вами відзначали День українського добровольця. У цей день 5 років тому сотні самооборони Майдану стали на захист України. Як і герої Карпатської Січі, сучасні добровольці з усіх областей України пішли у бій за свободу. Їм теж бракувало зброї і спорядження, але добровольцям і січовикам точно не бракувало одного – любові до України й віри в її фантастичне майбутнє. І ця любов, і ця віра перемогли всупереч усьому!

Президент також подякував закарпатським військовим, які виконують свій обов’язок, даючи гідну відсіч російському агресору.

– Як Президент і Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України я пишаюся героїчними земляками – воїнами 128-ої окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади та 27-го окремого прикордонного загону імені Героїв Карпатської Січі, – наголосив Петро Порошенко. – Нащадки карпатських січовиків здобули безсмертну славу в боях з агресором на сході нашої країни. Чотирьом із бійців 128-ї бригади присвоєно найвищу державну нагороду – звання Героя України, двом, на жаль, посмертно…

Після урочистої промови не обійшлося і без політичної агітації. Президент пообіцяв підвищення зарплат військовим на 23%, збільшення пенсій, монетизацію субсидій, ремонт доріг, оголосив війну з бідністю, перерахував утілені проекти тощо.

Після цього Порошенко покинув Красне поле, а всі бажаючі мали змогу поставити квіти та вінки до підніжжя Пам’ятного Хреста.

До слова, урочистості на Красному полі не обійшлися без провокацій. Зокрема, коли Президент уже «відбув номер» і спішив до свого гелікоптера, один зі знаних хустян вирішив «подякувати» йому за бідність, так і сказавши йому: «Дякуємо за бідність, Петро Олексійович!». У відповідь одна скандально відома обманами і шахрайством на увесь район пані з місцевої свити Президента після селфі з гарантом накинулася на пенсіонера і лайливими, грубими словами закрила йому рота. Пізніше у соцмережах небайдужі хустяни зробили цю пані відомою, виклавши відео з її матюкливими розмовами з колишніми партнерами. Нею виявилася одна маловідома співачка на корпоративних подіях…

Попри всю штучність зібрання і його невипадкове проведення саме у такому масштабі напередодні виборів президента, варто відзначити, що з року в рік відзначення подій на Красному полі набуває більших масштабів, прославляючи подвиг юних гімназистів, які загинули за Карпатську Україну…

Редакція, фото Василя Деяка

Поділитись