У Хусті відкрили персональну фотовиставку Василя Деяка, присвячену 80-річчю проголошення Карпатської України

Поділитись

13 березня у Хустській міській картинній галереї відбулося відкриття виставки світлин «Карпатській Україні-80», на якій представлені унікальні фотографії, що знайомлять нас з історією краю, зафіксовані щорічні урочистості в меморіальному комплексі «Красне поле», які автор, а це знаний на Хустщині освітянин, член Національної спілки журналістів України Василь Деяк, збирав протягом десяти років. Це вже третя його персональна виставка.

Минуло сорок років, як Василь Іванович уперше взяв фотоапарат і почав фотографувати. Це стало його хобі. Попри напружений графік, адже працює директором Хустської ДЮСШ 35 років поспіль, він знаходить і зараз час на улюблене заняття.

– У першому залі я представив фото лауреатів конкурсу стрілецької пісні,  учасників із різних куточків України: Очакова, Запоріжжя, Тернопільщини тощо. У другому залі – роботи, присвячені  відзначенню 80-річчя Карпатської України. Загалом тут зібрано сто фоторобіт та марки й конверти, починаючи з 1939 року. Серед них є унікальні марки та конверти, випущені до першого Сойму Карпатської України 1939 року , – розповідає автор виставки.

Багато теплих слів лунало на адресу Василя Деяка.

– Приємно, що сьогодні тут зібрався повний зал людей, серед яких і молодь, яка цікавиться історією свого краю. Саме з цієї хвилини, відкриттям  виставки ми розпочинаємо святкування 80-річчя Карпатської України, — наголосив Хустський міський голова Володимир Кащук. – Від усього депутатського корпусу та від себе особисто хочу подякувати за цю щоденну роботу, яку ви робите для нашого краю.

– Хочу подякувати Василю Івановичу за неоціненний вклад у розвиток і виховання підростаючого покоління. Це не лише людина, яка знає та творить історію, але й патріот. Тому хочу побажати вам добра, міцного здоров’я, Божої благодаті та ще багато років працювати задля розвитку Хустщини, — зазначив голова Хустської районної ради Юрій Іванчо.

– Хто такий фотохудожник? Це людина, яка вміє зупинити мить. Це велике мистецтво, яке не кожен може осягнути, — наголосила письменниця Олеся Чепелюк. – Відрадно, що тематика робіт Василя Івановича різноманітна – це і природа, й історичні моменти, які говорять про те, що він патріот свого краю. Радію з того, що таких людей помічають, визнають, а їхні роботи поціновують. Розвитку вам і багато вдалих кадрів.

Цього дня шанувальники творчості Василя Деяка прийшли з квітами та подарунками, а від керівництва міста та району автор робіт отримав подяки. Прикрасили відкриття виставки авторськими музичними творами, виконаними на гітарі, актор театру Василь Довганич та Вікторія Сливка. Учні музичної школи села Сокирниця (художній керівник Іван Мишко) виконали пісню «Понад Хустом ворон кряче». Триватиме виставка до 20 березня.

Анна Перец

Поділитись