У Хусті відкрили меморіальну дошку Герою Карпатської України Олександру Блесту (Фото)

Поділитись

Сьогодні у Хусті відкрили меморіальну дошку Герою Карпатської України Олександру Блесту на будівлі Хустської спеціалізованої школи І-ІІІст. №1 ім.А.Волошина.

Блест Олександр активний діяч пластового руху в Закарпатті та організатор загонів Карпатської Січі. Народився 4 лютого 1916 року у місті Хуст Закарпатської області. Закінчив народну школу та гімназію в Хусті й Морджанах, після чого навчався на філософському факультеті Карлового університету в Празі, одночасно відвідуючи правничі курси в Українському вільному університеті.

Ще навчаючись в Празі, Олександр Блест проявив себе здібним організатором молодіжного і студентського руху, а згодом Карпатської Січі (листопад 1938 року – березень 1939 року). У званні поручника брав участь у боях проти угорських військ на Красному Полі (15 березня 1939 року). Він був комендантом Хустського замку.

16 березня 1939 року заарештований і ув’язнений в Хустській в’язниці. Після жахливих катувань засуджений до смертної кари. До виконання вироку суду Олександра Блеста помістили в камеру смертників, де він кров’ю написав: „Я, Олександр Блестів, 23-річний із Хуста, іду на смерть за те, що любив свою рідну Україну”.

 

Поділитись