Закарпатський нардеп Валерій Лунченко: Наближення виборів відчувається скрізь

Поділитись

Новий пленарний тиждень, напруга зростає. Наближення виборів відчувається скрізь. Верховна Рада не є винятком.

Розгортається, як і очікувалося, війна компроматів, як одна з чисельних технологій боротьби за владу, за голоси виборців, які тепер стають головною метою політиків, що плекають надію стати обраними на черговий політичний сезон.

У перших же виступах від фракцій і груп парламенту розпалилися неабиякі пристрасті з вимогами негайного розслідування фактів незаконного збагачення з видатків держбюджету на оборону країни. Спікер парламенту оголосив розгляд блоку питань безпеки і оборони, але за цілий вівторок спромоглися проголосувати лише один законопроект № 10067, щодо допуску підрозділів збройних сил інших держав на територію України для участі у шести багатонаціональних навчаннях.

Для керівництва парламенту вівторок видався, як на мене, дуже складним, у постійних пошуках хоча б якогось компромісу щоб не зупинялася робота. Однак депутати більше працювали у кулуарах, у напівпустій залі між перервами і консультаціями очікувати продуктивності було марним.

Навіть вечірнє засідання, яке стало абсолютно без результативним, закрили на півгодини раніше закінчення робочого часу. У середу, 27 лютого з ранку зареєструвалося 337 народних депутатів. Провалили законопроект №5023 щодо змін до статті 44 Закону України «Про вищу освіту». Після 13-ї години у вже відносно більш спокійній обстановці розпочали розгляд проекту Закону про медіацію (№3665).

Цей законопроект розглядався вже у другому читанні і до нього надійшло майже 400 поправок і доповнень. Документ важливий, адже медіація є одним із позасудових способів альтернативного вирішення спорів між господарюючими суб’єктами і у разі його ухвалення можна було б суттєво розвантажити судову систему країни. Однак не судилося.

Вже наступного пленарного дня, у четвер, після проходження усіх правок після 11-ї години через нестачу голосів законопроект було відхилено. А шкода. Почали розгляд попереднього звіту Тимчасової слідчої комісії ВРУ для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк.

І голова комісії Борислав Береза і запрошений для виступу Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомили що процес розслідування ще далекий до фінішу, але справа рухається у правильному напрямку , тобто усі винні і виконавці, і замовники будуть знайдені і покарані судом. Але потрібен ще час. Тому була прийнята відповідна Постанова, яка продовжила терміни роботи названої ТСК.

Очевидно був знайдений компроміс щодо зловживань у Державному концерні «Укроборонпром», бо робота пішла жвавіше після перерви.

До обідньої перерви народні депутати внесли зміни до Митного кодексу України щодо деяких питань виконання Угоди між нашою державою та Європейським Союзом, ратифікували Угоди про взаємний захист інвестицій та про уникнення подвійного оподаткування між Україною і Державою Катар і Протоколи до них. А Постановою про невідкладне розслідування фактів, оприлюднених у ЗМІ щодо зловживань в оборонній галузі , було доручено провести цю роботу вже створеній і яка активно працює Тимчасовій слідчій комісії, що розслідує факти розкрадання в Збройних Силах України та підриву обороноздатності держави.

Після цього робота якось налагодилася і вдалося ухвалити законопроекти про трансплантацію (№9461), внести зміни до бюджету (№9476), затвердити Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року (№8328), а також ряд так званих металургійних законопроектів щодо викидів парникових газів, підвищення вивізного мита на металобрухт тощо.

І нарешті майже о 18-й годині розпочали розгляд Закону про мову. Про цей законопроект вже декілька тижнів як активізувалися розмови на усіх площадках, особливо на телебаченні. Дискусії гострі, інколи з діаметрально протилежними думками представників різних політичних сил, течій, громадськості. Документ пройшов перше читання в Раді ще 04 жовтні 2018 року.

До нього подано аж дві тисячі 82 правки, про що повідомив доповідач Микола Княжицький, з яких 1233 було відхилено, інші враховано повністю, частково або в редакції комітету. Вже на наступному пленарному тижні документ буде розглядатися по суті і ми станемо свідками різних дискусій. Також, що важливо, доповідач повідомив, що застосування мов меншин, кримськотатарської буде регулюватися іншим законом, який має розробити і внести в парламент Кабінет Міністрів України протягом 6-ти місяців.

Доживемо до 12 березня, коли Рада знову збереться під куполом, тоді питання захисту української державної мови буде, так думаю, обговорюватися дуже активно і бурхливо. Ну, а останній робочий день на цьому тижні був традиційним: година Уряду, оголошення офіційних запитів та виступи народних депутатів. Валерій Лунченко, народний депутат України.

Джерело https://zak-insider.com

Поділитись