Енергетична незалежність: закарпатські експерти прогнозують «бум» на встановлення сонячних електростанцій

Поділитись


Україна вже кілька років активно розвиває відновлювальні види енергії: від біопалива, вітряків і до приватних та промислових сонячних електростанцій. Особливо активно почали рухатись в цьому напрямку після підписання асоціації з ЄС. Держава має ряд зобовязань перед європейською і світовою спільнотою.

Виконання цих умов не тільки впливатиме на глобальну енергетично-екологічну ситуацію, але й дозволить Україні бути енергетично незалежною державою. Ще 2014 року Україна запланувала досягти 11 відсоткової частки енергії з відновлювальних джерел. Допоки цей показник не високий – всього 2-2,5 відсотки. За словами експертів держава вже прийняла ряд рішень, які сприятимуть розвитку зокрема сонячної енергетики.

Встановлення сонячних станцій наразі гарне капіталовкладення як для фізичних осіб так і для підприємців. Тільки домашня станція потужністю 30 кв може приносити в місяць пасивного прибутку від 10 до 15 тисяч гривень. А це значно вигідніше ніж депозитні вкладення. Більше того це інвестиція в майбутнє – як своє, адже людина для власних потреб матиме безкоштовну електроенергію, так і в майбутнє держави, адже збільшення видобутку зеленої енергії дасть змогу Україні бути більш незалежною та бодай частково відмовитися від атомної та вугільної енергетики, а це в свою чергу ще й покращить екологічний стан держави.

Поділитись