Валерій Лунченко: «Народний фронт» готується до парламентських виборів

Поділитись

У суботу, 2 лютого, в Києві відбувся з’їзд політичної партії «Народний фронт». У зібранні взяли участь делегати від Закарпаття на чолі з керівником обласної партійної організації, народним депутатом Валерієм Лунченком. Він прокоментував ключові рішення з’їзду та поділився планами щодо роботи місцевих осередків у 2019 році.

Заяву, на яку всі чекали,  чи буде «Народний фронт» висувати свого кандидата на президентських виборах, оголосив лідер партії Арсеній Яценюк.

– Я довго думав над тим, чи йти в президенти. Це непросте рішення не можна приймати через емоції чи кон’юнктуру. Внаслідок дискредитації, відкритої брехні, коли брехали всьому українському народу, сьогодні немає достатньо висоти, щоб виграти вибори президента у 2019 році , — пояснив А. Яценюк.

Натомість керманич «фронтовиків» закликав усіх боротися за перемогу на виборах до Верховної Ради та подальше формування нового уряду.

– На мою думку, це виважене і правильне рішення, — прокоментував В.Лунченко. —  У найскладніший час, коли після Революції Гідності потрібно було втримати країну, Яценюк знехтував рейтингами, погодившись стати прем’єр-міністром. Очолюваний ним Кабмін вивів Україну з дефолту, відмовився від російського газу, почав будувати армію і запровадив реформи. Звісна річ, що легше критикувати, нарощуючи рейтинги популістськими заявами. Але де були ці популісти, коли країна опинилася без керівництва, з порожньою казною, з незрозумілим статусом на міжнародній арені, без повноцінної армії у відкритій Росією війні? Будемо відвертими – саме уряд Яценюка тоді не побоявся взяти на себе відповідальність за державу.

Тим не менше, партія Арсенія Яценюка планує і надалі брати активну участь у політичному житті країни. Для цього «Народний фронт» іде на вибори до Верховної Ради із заявленим раніше демократичним і проукраїнським курсом.

– Нова Верховна Рада – це нові депутати, нова коаліція і новий уряд. І ми повинні поборотися і вибороти як нову коаліцію, так і новий уряд», — проголосив із трибуни А.Яценюк.

– Закарпатська обласна організація «Народного фронту» підтримує курс і резолюцію нашої партії, – підкреслив В.Лунченко. – Вже скоро, згідно з чинним законодавством, ми розпочнемо формування центрального виборчого штабу, регіональних штабів для участі у парламентських виборах та  проведення консультацій щодо об’єднання з іншими демократичними силами. «Народний фронт» — одна з небагатьох організацій на Закарпатті, яка стабільно повноцінно працює з 2009 року. У нас постійно діють районні осередки, партійні офіси й громадські приймальні.  Ми відкриті до співпраці з однодумцями і прихильниками курсу А.Яценюка. А тим часом зробимо все можливе для забезпечення чесних і прозорих виборів президента та визнаємо того кандидата, якого оберуть українці.

Делегати з’їзду проголосували за резолюцію, у якій міститься заклик до країн-членів ЄС і G7 щодо посилення санкцій проти Росії та відновлення територіальної цілісності України, судноплавства в Азовському морі й повернення в Україну заручників. Окремо Арсеній Яценюк звернувся до діючого Президента Петра Порошенка звільнити Україну від кума Путіна, який «захоплює заручників рукою  свого путінського і антиукраїнського елементу».

– Дуже приємні враження від з’їзду. Команда працює, міністри — на своєму місці, настрій піднесений. Ми, у свою чергу, готові працювати на місцях, готові відстоювати ідеї «Народного Фронту» та робити свій внесок у розбудову держави, — підсумувала делегат з’їзду від Закарпаття, голова Рахівського районного партійного осередку «Народного фронту» Оксана Севч.

Поділитись